Політика

Геннадій Зубко розробив законопроект, який може врятувати житомирське ТТУ

18 November 2013, 17:45

Народний депутат України (фракція ВО «Батьківщина») Геннадій Зубко розробив та 18 листопада вніс на розгляд Верховної Ради законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності для певних суб’єктів господарювання)».

Законопроектом передбачено дати можливість підприємствам комунальної власності, що надають житлово-комунальні послуги та послуги з перевезення пасажирів електротранспортом працювати за спрощеною системою оподаткування.

«За чинним законодавством в Україні у сфері житлово-комунальних послух та транспортних перевезень здійснюють діяльність підприємства різної форми власності: приватні та комунальні. Вони надають споживачам однакові чи спорідненні послуги, але через недосконалість податкового законодавства, працюють у нерівних умовах оподаткування. А саме, приватні підприємства житлово-комунальної сфери та приватні перевізники мають право згідно ст.291 Податкового кодексу України здійснювати свою діяльність за спрощеною системою оподаткування. А до підприємств комунальної власності, що надають такі самі послуги, застосовується загальна система оподаткування. Це ставить комунальні підприємства в завідомо неконкурентні умови по відношенню до приватних», - окреслює існуючі проблеми в оподаткуванні Геннадій Зубко.

Саме у таку нерівну конкуренцію у порівнянні з приватниками потрапляють комунальні житлово-експлуатаційні контори та комунальні підприємства міського електротранспорту - трамвайно-тролейбусні управління.

Стосовно ЖЕКів, вони вимушені утримувати затверджені міськвиконкомами тарифи на комунпослуги, при цьому мають сплачувати податок на додану вартість – вести господарювання за загальною системою оподаткування. Окрім того, виконуючи засади ряду законів, ЖЕКи повинні нараховувати за надані послуги до сплати споживачам суми, з урахуванням прав людей на пільги та субсидії. При цьому держава виконує свої зобов’язання щодо погашення різниці в тарифах із значним запізненням. Вищезгадані фактори призводять до зменшення оборотних коштів комунальних ЖЕКів, фактично не залишаючи грошей на заробітну плату працівникам. Планувати відновлення мереж, розбудову інфраструктури чи благоустрій контори взагалі не мають змоги, тому знаходяться у критичному стані.

«У разі ухвалення закону, комунальні ЖЕКи зможуть обрати для себе, або працювати на загальних засадах оподаткування, або обрати єдиний податок. У разі обрання єдиного податку, накладається мораторій на підвищення тарифів впродовж звітного періоду – тариф може збільшуватись лише на обґрунтовану складову, наприклад, на коефіцієнт підвищення вартості електроенергії, що використовується для надання послуг. Підприємствам буде необхідно привести свої тарифи у відповідність до складової оподаткування», - роз’яснює законодавчі зміни стосовно комунальних ЖЕКів Геннадій Зубко.

Щодо перевізників, згідно законопроекту, комунальні підприємства міського електротранспорту, які отримують не менше 75% доходу від надання послуг перевезення пасажирів електротранспортом, також зможуть працювати за спрощеною системою оподаткування. Обсяг отриманого доходу значення не має.

«Трамвайно-тролейбусне управління комунальної власності, за умови господарювання за спрощеною системою оподаткування, так, як і комунальний ЖЕК, зможе акумулювати кошти для відновлення рухомого складу, інвентарю, ремонтів. Окрім того, 25% доходу ТТУ зможе отримувати від перевезення пасажирів маршрутними автобусами. Це дасть можливість підприємствам міського електротранспорту акумулювати і збільшити свої оборотні кошти. А відтак зменшити свою залежність від виділення грошей з держбюджету на погашення різниці в тарифах за пільгове перевезення. Отже, не будуть накопичуватись борги по заробітній платі та за спожиту електроенергію. Внесені зміни зменшать навантаження на державний бюджет щодо виділення коштів на погашення боргів комунальних підприємств. Цей закон потрібен для створення конкурентних умов роботи для згаданих комунальних підприємств, для захисту працівників від боргів по зарплаті, для вчасної оплати підприємствами енергоносіїв, для нормальної роботи і розвитку комунальних підприємств», - підсумував аналіз законопроекту Зубко.

З проектом Закону України № 3632 від 18.11.2013 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України» (щодо застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності для певних суб’єктів господарювання)»  можна ознайомитись на сайті Верховної Ради України на персональній сторінці народного депутата Геннадія Зубка.

Прес-служба народного депутата України Геннадія Зубка (фракція ВО «Батьківщина»)

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі