Дерев’яну ікону «Знамення Пресвятої Богородиці» у латунному окладі, написану на рубежі XIX-XX століть, та антикварний восьмиконечний хрест «Розп’яття» XIX століття контрабандисти намагалися вивезти за кордон через Білорусь, заховавши у ручній поклажі.
Разом з іншими старожитностями, ці речі були конфісковані співробітниками управління Служби безпеки України в Житомирській області впродовж трьох останніх років і передані на зберігання до музеїв.
20 листопада у Житомирському краєзнавчому музеї окрім ікони та хреста також презентували підбірку з 19 золотих та 14 срібних монет, загальною вартістю у 250 тисяч доларів. Ці монети були викарбувані у різні часи на території різних держав. Найстарша з них датована 4 століттям, родом з Єгипту. Монета продавалася на аукціоні «Кюнкер» за 4,5 тис євро.
За рішенням Міністерства культури України колекція монет поїде у столицю, але директор Житомирського обласного краєзнавчого музею Лариса Грузська вважає, що це не зовсім справедливо, адже конфіскат повернули в Україну співробітники Житомирського обласного управління СБУ. Крім того, досліджували та оцінювали монети житомирські нумізмати, працівники краєзнавчого музею.
Раритетні монети та старовинні предмети церковного культу могли опинитися в приватних колекціях за кордоном, але житомирські правоохоронці повернули їх в Україну. Тепер старожитності оселяться в музеях і будуть доступні для ознайомлення.