14 грудня в нашій державі є Днем вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Події 27-річної давнини ніколи не зітруться з пам’яті ні сучасних, ні наступних поколінь. День 14 грудня 1986 року – це не тільки закриття саркофага на Чорнобильській АЕС, це також подолання найбільшої техногенної катастрофи, яка на довгі роки залишається болем і проблемою нашої держави та суспільства.
У Коростені вже стало доброю традицією вшановувати віддану та неоціненну роботу всіх, хто пожертвував своїм здоров’ям та життям, захищаючи нас від атомного лиха. У центральній міській бібліотеці ім. М.Островського зібралися ті, хто, ризикуючи своїм життям, героїчно боролися з наслідками найбільшої в історії техногенної катастрофи. Для ліквідаторів це свято, як для ветеранів війни, – зі сльозами на очах та з підірваним здоров’ям. Це професійне свято людей різних професій, хоча такій професії – ліквідатор-чорнобилець – ніде не вчаться.
За сприяння народного депутата України Володимира Пехова та Коростенського міського голови Володимира Москаленка, а також у співпраці з виконавчим комітетом Коростенської міської ради, Коростенською громадською організацією «Союз ветеранів ліквідації Чорнобильської катастрофи» та організацією «Інваліди союз Чорнобиль України» було презентовано «Альбом пам’яті учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС». У цьому альбомі вміщено фотографії та біографічні дані коростенців – ліквідаторів, які зупинили біду та зберегли життя. «Створюючи такий альбом, ми мали на меті увічнити пам’ять героїв – ліквідаторів та морально підтримати тих, хто пройшов випробування Чорнобилем, а також залишити для нащадків пам’ять – те святе почуття, яке має бути вічно», - зазначив Володимир Москаленко.
«Катастрофа на Чорнобильській атомній електростанції – це не лише біда минулого, яка торкнулася сотень тисяч українців – ліквідаторів, переселенців, дорослих та дітей. Це також виклик майбутньому, адже ще є багато проблем, які необхідно вирішувати», - сказав у своєму зверненні до присутніх народний депутат України Володимир Пехов.
Зазначаючи про вшанування пам’яті загиблих та померлих героїв, чиє здоров’я та життя забрав невидимий ворог та наголошуючи на великій повазі і пошані до живих героїв, які щодня борються зі страшними хворобами, викликаними тією катастрофою, парламентарій підкреслив: «Ми – у вічному боргу перед Вами!». Він також наголосив, що далеко не все зроблено в нашій країні для гідних умов життя і охорони здоров’я ліквідаторів наслідків катастрофи, та запевнив у тому, що як народний депутат докладатиме усіх зусиль для виправлення цієї ситуації. «Я роблю і надалі робитиму все, що в моїх силах, ініціюючи необхідні зміни до законів у парламенті та надаючи посильну допомогу на місці, – зазначив Володимир Пехов, – адже ми ніколи не повинні забувати про колосальну самопожертву героїв, які врятували нас, країну, людство від ядерного вогню».
Він побажав кожному ліквідатору міцного здоров’я, щастя, миру, добра, злагоди, життєвої енергії, міцності духу та впевненості у завтрашньому дні, здійснення мрій та сподівань.
Загалом в Коростені проживає 729 учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, з яких: 127 – першої категорії, 549 – другої, 53 – третьої. І цього дня для них лунали щирі слова подяки за мужність, героїзм, самовіддачу, а також були вручені ордени, медалі та почесні відзнаки.
Голова Коростенської міської громадської організації «Союз ветеранів ліквідації Чорнобильської катастрофи» Олександр Іванович Данильчук наголосив, що надання державного статусу Дню ліквідатора та його вшанування, попри усі труднощі, негаразди та проблеми ліквідаторів-чорнобильців, «є для нас святом». «І ми дякуємо всім, хто пам’ятає про цей подвиг на благо Вітчизни, в ім’я життя, хто допомагає нам сьогодні вирішувати проблеми», – зазначив він.
За активну громадську позицію, гуманність, милосердя, сердечне відношення до людей, що постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи Олександр Іванович вручив народному депутату України Володимиру Пехову найвищу нагороду Всеукраїнської громадської організації «Союз ветеранів ліквідації Чорнобильської катастрофи» – орден «За гуманність та милосердя». Від імені ліквідаторів та усіх чорнобильців він подякував народному депутату «за його щиру людську увагу і турботу про ліквідаторів та за депутатські ініціативи, спрямовані на покращення соціального захисту чорнобильців».
Нехай залишаться у далекому минулому і ніколи не повторяться страхіття Чорнобильської катастрофи. Нехай пам’ять про ті події навчить нас цінувати мир, спокій і найбільші людські цінності – здоров’я та життя.
Прес-служба народного депутата України Володимира Пехова