За ініціативи народного депутат України Віталія Журавського 16 грудня було підписано договір про співробітництво між музеєм історії Києва та історико-краєзнавчим музеєм села Рижани Володарсько-Волинського району Житомирської області.
Столичний музей буде надавати консультативно-методичну допомогу музею села.
«Така угода вперше підписана на Житомирщині і саме цей музей обраний не випадково. Він знаходиться в Рижанській гімназії, історія якої починалася з Грижанської приходської школи, а сьогодні це один з найбільших сільських навчальних закладів району. Музей, який є центром духовності та патріотизму, створений у 1988 році і зараз потребує реконструкції за сучасними вимогами. Фахівці столичного музею зможуть в цьому допомогти», - зазначив Віталій Журавський.
Народний депутат запросив всіх педагогів Рижанської гімназії відвідати найвідоміші музеї Києва і пообіцяв сприяти в організації поїздки у зручний для них час.
Музей історії Києва був заснований в 1978 р. і до кінця радянської епохи розташовувався в будівлі Кловського палацу на Печерську, потім довго тулився на двох поверхах Українського дому. У 2012 р. Музею історії Києва передали будівлю на вул. Б. Хмельницького.
В експозиції представлені археологічні пам'ятки, які розповідають історію Києва з часів Давньої Русі: археологічні знахідки кам’яного і бронзового століть, що відносяться до Трипільської культури і знайдені під час розкопок на території Києва, а також стародруки, вироби гончарів, золоті прикраси, залишки кольчужного обмундирування княжих дружинників. Є й експонати, що відносяться до періоду від кінця XIX століття і до наших днів: килими, меблі, цегла, посуд, пічні кахлі, фотоапарати, одяг, музичні інструменти. Також представлені труди Михайла Грушевського, нагороди, капелюхи та фотографії Богдана Ступки, речі оперної співачки Євгенії Мірошниченко, кардіохірурга Миколи Амосова, авіаконструктора Олега Антонова.
Зараз музей використовує й прогресивну форму подачі матеріалу: у залах встановлені великі плазмові екрани, на яких безперервно транслюються сюжети міської історії, поряд з експонатними стендами – інтерактивні панелі. Натискаючи пальцями на сенсорні екрани, можна почитати про історію Музею, Києво-Печерської лаври, Софійського собору, про видатних особистостей або зробити віртуальний 3D тур до інших музеїв – Булгакова, коштовностей або Гетьманства.
Прес-служба Віталія Журавського