Всі запропоновані в короткий термін поправки до поданого Урядом Державного бюджету на 2014 рік не зроблять його соціальним та не визначать чіткі напрямки для розвитку держави, тому що над бюджетом, як і визначає закон, урядовцям та народним депутатам потрібно починати працювати ще у вересні місяці, а не в переддень нового року.
Про це сказав народний депутат України Геннадій Зубко в інтерв’ю в ефірі Житомирського обласного державного телебачення.
«Сьогодні важка економічна ситуація в країні. Є нерозрахунки за газ між НАК «Нафтогазом» та теплогенеруючими компаніями в сумі 17 млрд. грн. Не запрацювала система векселів та програма державної підтримки економіки. Кошти закладено в програми, але їх не профінансовано... Є питання: як уряд буде співпрацювати з Європейськими інвестиційними банками? Яким чином вони будуть надавати кошти після того, як Україна зупинила курс в напрямку євроінтеграції? Отже, виникає багато питань, яким чином будуть залучені кошти в економіку. З аналізу проекту зрозуміло, що бюджет 2014 року не дає додаткового поштовху для розвитку економіки України, тому його сприймати як позитивний бюджет, практично, неможливо», - сказав Геннадій Зубко.
За словами народного депутата, бюджет дуже складний, він розрахований на рівні 2013 року, «потребує змін, а головне визначення пріоритетів розвитку держави на 2014 рік». Як заступник голови профільного комітету Верховної Ради, Геннадій Зубко наполягатиме на внесенні змін до проекту бюджету, аби ефективно спрямувати діяльності Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. Це стосується виділення коштів на ЖКГ, на ремонт гуртожитків, на погашення різниці в тарифах по тепловій енергії, оскільки в бюджеті на 2014 рік фінансування за всіма вищезгаданими статтями відсутнє.
«Потрібно виділити кошти на підтримання ліфтового господарства. Це стосується саме таких міст, як Житомир, тому що великі міста можуть собі дозволити самостійно підтримувати ліфтове господарство. В таких обласних центрах, як Житомир, з кількістю населення в декілька сотень тисяч городян, ліфтове господарство потребує підтримки на державному рівні», - наголосив Зубко.
Також, за його переконанням, важливо передбачити кошти у Бюджеті-2014 на відшкодування громадянам відсотків за кредитами на придбання житла за держпрограмами щодо доступного житла, тому що кредити вже отримані і люди повинні сплачувати ці відсотки. Гроші на запропоновані зміни народний депутат пропонує взяти з сум, на які було збільшено у цьому році фінансування Міністерства внутрішніх справ.
«Фінансування МВС потрібно залишити на рівні 2013 року. Якщо подивитися на фінансування Міністерства охорони здоров’я, Міністерства соціальної політики, на ті субвенції, які виділяються на соціальне забезпечення людей, - вони залишились на рівні 2013 року. Отже, буде справедливо залишити фінансування МВС на рівні 2013 року», - сказав народний депутат.
На запитання ведучої: «наскільки будуть збережені соціальні видатки, чи буде бюджет 2014 року соціальним для людей?», Геннадій Зубко відповів:
«Говорити, що бюджет 2014 року є соціальним неможливо, тому що ми не побачили в ньому суттєвого зростання мінімальної заробітної плати - лише є зростання на декілька гривень. Ми не побачили суттєвого зростання пенсій та медичного забезпечення громадян. Тому, я думаю, що Бюджет 2014 року – це буде бюджет мінімального виживання в умовах економічної кризи».
На ремарку ведучої, щодо шансів врахування його поправок до Бюджету-2014, Геннадій Зубко зазначив, що важливо, щоб більшість у Верховній Раді почула про проблеми, які насправді існують у сфері житлово-комунального господарства.
«У Верховній Раді багато депутатів–мажоритарників, які бачать проблеми на своїх округах, які розуміють, що сьогодні не можна бездумно витрачати кошти. Потрібно зосередитись на найважливіших питаннях, які є в державі. Це житлово-комунальне господарство. Зокрема, підтримка ліфтового господарств, гуртожитків - тих напрямків житлово-комунального господарства, в які 22 роки незалежності не вкладаються кошти. Неможливо говорити про доступне житло, якщо на всю Україну виділяється 50 мільйонів гривень. Цих коштів вистачить лише на підтримку заробітної плати тих людей, які обслуговують процес. Тому потрібно зосередитись на важливих для держави проблемах», - підсумував Зубко і наостанок додав, якщо його поправки не будуть проголосовані, тоді нехай кожен мажоритарник у себе в окрузі пояснить людям, чому він не голосував.
Прес-служба народного депутата України Геннадія Зубка (фракція ВО «Батьківщина»)