28 січня народні депутати фракції ВО «Батьківщина» Леся Оробець та Андрій Парубій не прийшли на позачергову сесію Верховної Ради.
Можливо, причиною стала інформація про заплановані провокації та арешт найбільш активних нардепів, які проявили себе під час подій на Майдані. Нагадаємо, що Парубій – комендант Майдану, а Оробець займається пошуками зниклих та допомагає побитим і арештованим учасникам акцій протесту.
На своїй сторінці у фейсбук Леся Оробець дала юридичний аналіз того, що відбулося під час ранкового засідання у парламенті.
Сьогодні було прийнято рішення про визнання такими що втратили чинність деяких Законів України, прийнятих Верховною Радою України 16 січня 2014 року (№№ 721- VII, 722-VII, 723 - VII, 724- VII, 725- VII, 726- VII, 727- VII, 728- VII, 729- VII). Тобто, 9 з 11 прийнятих 16.01.2014 р.
Отже було визнано такими, що втратили чинність наступні закони:
1) Закон України від 16.01.2014 № 721-VII Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян (закон Колесніченка-Олійника, який викликав суперечності в суспільстві).
2) Закон від 16.01.2014 № 722-VII Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень під час проведення футбольних матчів.
3) Закон від 16.01.2014 № 723-VII Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі
4) Закон України від 16.01.2014 № 724-VII Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України (щодо спрощення процедури зняття депутатської недоторканності).
5) Закон України від 16.01.2014 № 725-VII Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо заочного кримінального провадження.
6) Закон України від 16.01.2014 № 726-VII Про внесення зміни до Закону України "Про безоплатну правову допомогу" щодо відтермінування набрання чинності положеннями пункту 6 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення".
7) Закон України від 16.01.2014 № 727-VII Про внесення зміни до статті 197 Податкового кодексу України щодо звільнення від обкладення податком на додану вартість операцій із ввезення на митну територію України природного газу.
6) Закон України від 16.01.2014 № 728-VII Про внесення зміни до статті 297 Кримінального кодексу України щодо відповідальності за осквернення або руйнування пам’ятників, споруджених в пам’ять тих, хто боровся проти нацизму в роки Другої світової війни - радянських воїнів-визволителів, учасників партизанського руху, підпільників, жертв нацистських переслідувань, а також воїнів-інтернаціоналістів та миротворців.
7) Закон України від 16.01.2014 № 729-VII Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за заперечення чи виправдання злочинів фашизму (цей та попередній ініційовані комуністами для захисту бовванів Лєніна по всій Україні)
Отже, залишилися в силі 2 закони прийняті 16.01.2014:
1) Закон, Бюджет від 16.01.2014 № 719-VII Про Державний бюджет України на 2014 рік.
3) Закон від 16.01.2014 № 731-VII Про внесення змін до Закону України "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань" (основне - він вніс зміни до опозиційного закону про амністію, включивши в число звільнених і правоохоронців. При цьому лишається шанс, що ситуація буде виправлена на вечірньому засіданні).
Разом з цим, із законів, що були прийняті 16.01.14 та визнані такими що втратили чинність – 4 фактично переприйняли сьогодні. Це зокрема:
1) №4030 Проект Закону про внесення зміни до Закону України "Про безоплатну правову допомогу" (щодо відтермінування набрання чинності положень пункту 6 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення")
2) №4037 Проект Закону про внесення змін до статті 297 Кримінального кодексу України (щодо відповідальності за осквернення або руйнування пам'ятників, споруджених в пам'ять, тих хто боровся проти нацизму в роки Другої світової війни - радянських воїнів-визволителів, учасників партизанського руху, підпільників, жертв нацистських переслідувань, а також воїнів-інтернаціоналістів та миротворців)
3) №4038 Проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за заперечення чи виправдання злочинів фашизму.
4) №4039 Проект Закону про внесення зміни до статті 197 Податкового кодексу України щодо звільнення від обкладення податком на додану вартість операцій із ввезення на митну територію України природного газу.
Отже, за підсумками сьогоднішнього голосування з усіх 11 неконституційно прийнятих законів 16.01.2014 р., наразі фактично чинними й надалі лишатимуться 6 !!! (2 закони, яких не чіпали взагалі та 4 переприйняті сьогодні).
Тобто, було скасовано лише 5 законів.
1. Під тиском громадськості скасовано основний закон, який викликав обурення населення: Закон Колесніченка-Олійника про введення фактичної диктатури в Україні.
2. Також скасовано закон щодо заочного кримінального провадження, який надавав можливість судити осіб за їх відсутності (мотивація проста - риго-комуняки учуяли, що якщо революція виграє, то за цим законом в них забрати можна все майно в Україні навіть якщо вони втечуть за кордон).
3. Скасовано Закон щодо спрощення процедури зняття депутатської недоторканності (розкол в ПР дається взнаки, їх депутати також почали боятися переслідувань).
4. Закон щодо адміністративних правопорушень під час проведення футбольних матчів (воно й не дивно - ультрас рушійна сила громадськості, яку хочуть просто приспати).
5. Закон щодо відповідальності за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі (усунули фактично основні претензії до влади з боку водіїв).
При цьому, не слід забувати про те, що ще є підпис Януковича та опублікування прийнятих законів про визнання такими що втратили чинність. Зважаючи на недавню практику, Янукович може підписувати закон півроку! Тому це лише початок довгого шляху до нашої спільної перемоги. А вона має бути повна, бо лише на таку заслуговують справжні герої революції.
Депутат і комендант Майдану Андрій Парубій у коментарі «Українській правді» сказав, що люди звільнять будівлі лише після того, як влада піде на поступки.
«Регіоналам пора звільнити адміністративні приміщення, такі як Банкова і Кабінет міністрів. Я думаю, що ми вимагатимемо, щоб Партія регіонів звільнила адміністративні приміщення, і будемо вести переговори з цього приводу», - заявив він.
«Тобто. Вони звільняють Банкову – ми звільняємо Жовтневий палац. Я думаю, що такі початкові позиції переговорів, і ми будемо говорити далі, хто і що має звільнити», - зазначив Парубій.
Відповідаючи на питання щодо пропозиції ПР, зокрема Михайла Чечетова, що амністія буде стосуватися тих, хто «піде з майдану», він відповів:
«Будемо зворотню вимогу ставити: хто пішов з АП, тоді буде амністований, хто піде з Кабінету міністрів – той буде амністований. Будемо вимогу на вимогу виставляти і будемо вести переговори. Бо насправді ніхто з Майдану не піде і ніхто не піде з адміністративних будівель, бо їхні (Партії регіонів – ред.) дії мають бути односторонніми», - підкреслив Парубій.