Суспільство

У Житомирській колонії до засуджених афганців прийшли бойові побратими

13 February 2014, 15:39

У Житомирській виправній колонії №4 напередодні 25-ї річниці виводу радянських військ з Афганістану засуджені, які виконували інтернаціональний обов’язок у цій країні, зустрілися зі своїми бойовими побратимами.

Про це Житомир.info повідомили в прес-службі Державної пенітенціарної служби України в житомирській області.

12 лютого у Житомирській виправній колонії №4 за сприяння заступника начальника управління Державної пенітенціарної служби України в Житомирській області Анатолія Бобриньова троє засуджених – учасників бойових дій в Республіці Афганістан Анатолій Негода, Петро Коновальчук та Валерій Клосовський зустрілись із ветеранами війни в Афганістані.

До засуджених завітали голова громадської організації «Союз десантників Житомирської області» Олександр Защітніков, заступник директора Житомирської дитячо-юнацької спортивної школи «Авангард», ветеран афганської війни Валерій Мохов та воїн-інтернаціоналіст Анатолій Халан.

Зустріч відбулась у теплій та дружній атмосфері, її учасники згадували далекі події своєї військової служби та війну, з якої не повернулися додому багато бойових товаришів. Говорили також і про сьогодення, чим живуть воїни-інтернаціоналісти та вирішили, що у майбутньому такі зустрічі мають бути частішими, а адміністрація колонії буде всіляко сприяти проведенню подібних заходів. Також з нагоди знаменної дати засудженим вручили подарунки. 

Після зустрічі Валерій Клосовський, не стримуючи хвилювання від спогадів, поділився своїми почуттями, по-чоловічому скупими, але від того не менш щирими. На запитання, що значить для нього ця дата, річниця виводу радянських військ з Афганістану, він відповів – «Наші хлопці перестали гинути, я так це розумію. Моя війна закінчилася 1984 року, а ще п’ять років по тому молоді хлопці гинули або ставали каліками на тій страшній війні, серце за них боліло і нарешті це закінчилося». Валерій служив у 56-ій гвардійській окремій десантно-штурмовій бригаді, брав участь в Панджшерскій операції, нагороджений Орденом Червоної Зірки та медаллю «За відвагу».

У клубі колонії ветерани розповіли засудженим про події афганської війни, учасниками та очевидцями яких вони були, натомість, засуджені силами колонійського вокально-інструментального ансамблю подарували воїнам-інтернаціоналістам концерт, під час якого звучали пісні «Черный тюльпан», «Афганистан», «Кукушка», «Два брата», які нікого не залишили байдужими.

«Такі зустрічі надзвичайно цікаві та корисні, – зазначив після концерту заступник начальника Житомирської ВК-4 з соціально-виховної та психологічної роботи Павло Мовчан, – спілкування з такими мужніми та щирими людьми, Воїнами з великої літери, надихає, велич їхнього духу захоплює, а їх висока моральність також змушує засуджених задуматись над своїм життям та своїми вчинками».

Фото прес-служби ДПтС України в Житомирській області

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі