20 червня минулого року Верховна Рада України 351 голосом «За» підтримала проект Постанови про відзначення в Україні 25-річниці виведення радянських військ з Афганістану, ініційований народними депутатами, учасниками бойових дій в Афганістані Сергієм Куніциним, Віктором Развадовським, Романом Забзалюком, Валентином Налевайченком, Миколою Томенком, Валерієм Сушкевичем та іншими (всього - 14 осіб) з метою гідного вшанування мужності, самовідданості, вірності військовому обов'язку 160 тисяч воїнів-інтернаціоналістів, призваних на цю чужу для нас війну з України.
Урочистості з нагоди цієї події традиційно відбуваються 15 лютого – в день, коли остання колона радянських військ перетнула міст через Амудар'ю й була виведена з Демократичної Республіки Афганістан.
Гідно вшанували своїх земляків-інтернаціоналістів і на Житомирщині. Так, завдячуючи Віктору Развадовському бойові побратими його виборчого округу (м. Житомира, Житомирського, Романівського, Любарського і Чуднівського районів) цьогоріч зустрілися у Чуднові.
Після покладання квітів до пам'ятного знаку загиблим воїнам-«афганцям» (який символізує незавершену пісню), почесного салюту та вшанування загиблих і передчасно померлих внаслідок афганської війни земляків хвилиною мовчання, учасники мітингу скорботи урочистим маршем пройшли центральними вулицями міста.
Офіційні заходи завершилися у місцевому Будинку культури. На правах господаря у вітальній промові добра і світлої долі воїнам «афганської» війни побажав Чуднівський міський голова Іван Розводовський, якого за сприяння афганському руху Житомирщини було нагороджено Подякою Української спілки ветеранів Афганістану.
«Чверть століття минуло відтоді, як останній солдат покинув поле бою Афганської війни, яка і досі пекучим болем озивається в наших серцях. Через горнило воєнних випробувань пройшло понад 5 тисяч жителів області, з яких 131 не повернувся. 800 стали інвалідами. Більше сотні померли від отриманих ран. Це гіркі втрати. Ми шануємо їхній подвиг, цінуємо хоробрість, надійність, благородство, щиру відданість кожного рідній Вітчизні, примножуємо славу та пам’ятаємо про полеглих», – сказав на зібранні голова Житомирської обласної ради. За героїзм, повсякчасну готовність прийти на допомогу, самовіддано служити Україні та рідній Житомирщині Йосип Запаловський вручив воїнам-інтернаціоналістам Леоніду Вальчуку, Ігорю Затулюку, Павлу Маслюківському та Андрію Остапенку Грамоти очолюваного ним органу місцевого самоврядування, а Віктору Развадовському і за вагомі заслуги перед жителями краю найпочеснішу в області відзнаку - «Честь і слава Житомирщини».
У тому, що ветерани війни в Афганістані 1979-1989 років знають ціну краплі людської крові, ціну людському життю та залишаються справжніми патріотами своєї країни, засвідчили і події українського сьогодення. Великою мірою саме дякуючи їх позиції, було зупинено кровопролиття на вулиці Грушевського у Києві. На цьому у своєму виступі наголосив перший заступник голови парламентського Комітету з питань національної безпеки і оборони Віктор Развадовський, засвідчивши свою віру у подальшу життєву мудрість бойових побратимів: «Я багато тривожного часу пережив за останні дні. І скажу відверто вкотре про те, що засуджую розгін Євромайдану, наполягаю на покаранні тих, хто вдався до невиправданого застосування сили до учасників мирних акцій протесту. З іншого боку, по обидва боки барикад знаходяться наші діти. Тож ми не маємо права на помилку. Знаючи ціну людському життю, зважаючи на життєвий досвід, маю надію, що воїни «афганської» війни залишаться вагомим чинником мирної розбудови нашої цивілізованої соборної європейської Української Держави. Спасибі вам за це!»
Запевнивши присутніх у тому, що і надалі, наскільки вистачить сил, буде робити все від нього залежне для підняття рівня життя своїх земляків, найактивніших із них народний обранець відзначив цінними пам'ятними подарунками.
Вручаючи прапор Чуднівської районної організації воїнів-інтернаціоналістів її керівнику Володимиру Сусолу, лідер Житомирської обласної організації УСВА Павло Ментов наголосив на тому, що день 15 лютого для них святковий. Щоправда, уточнив: «Це - свято повернення додому. Нажаль, з присмаком пекельної гіркоти, адже в Афганістані втратили не тільки здоров'я, а й тисячі своїх бойових молодих побратимів. Водночас, випробування Афганістаном зміцнило наші кращі чоловічі якості, що дозволяє гідно протидіяти нинішнім викликам».
Також він подякував Віктору Развадовському від імені житомирської сім'ї «афганців» за надійне плече, політичну виваженість, запевнив, що його харківські побратими шкодують з приводу того, що у 2009 році генерал-лейтенат міліції був переведений на службу з Харкова до Києва. На підтвердження цих слів, Павло Ментов у відповідності до їх дорученням за хоробрість, проявлену на посаді керівника міліції Харківської області, чесність, щиру доброту та вірність побратимській дружбі передав Віктору Развадовському Почесну Грамоту і нагрудну відзнаку Харківської обласної організації УСВА.
Святкового настрою учасникам заходу додав виступ відомого українського гурту військово-патріотичної пісні «КОНТИНГЕНТ».
Уже звично не оминув народний обранець увагою родичів загиблих та померлих у післявоєнний час воїнів-інтернаціоналістів. А корзини квітів від народного депутата до пам'ятних знаків братам, загиблим у Афгані, було піднесено в обласному та усіх райцентрах 67 Чуднівського мажоритарного виборчого округу.
Прес-служба народного депутата України Віктора Развадовського