Починаючи з 3 березня 2014 року призупинено гаряче харчування потерпілих дітей у 12 областях, які розташовані на радіоактивно забруднених територіях. Таким харчуванням Мінсоцполітики забезпечує 233 тисячі дітей, котрі потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Відповідне повідомлення опубліковане на офіційному сайті Міністерства соціальної політики України.
Як інформують у Міністерстві, у січні та лютому 2014 року харчування здійснювалося на підставі пролонгації відповідних договорів, укладених у 2013 році.
«Для харчування цих дітей з березня поточного року Мінсоцполітики було проведено процедуру закупівлі зазначених послуг. Однак, Тендерним комітетом Мінсоцполітики відмінено торги відповідно до пункту 2 статті 30 Закону України «Про здійснення державних закупівель» та у зв’язку зі зверненнями учасників торгів щодо порушень законодавства при проведенні тендеру», - пояснюють у Мінсоцполітики.
Крім того, за попередніми результатами торгів виявлено значне зростання вартості таких послуг, які були запропоновані учасниками торгів, порівняно з минулим роком, що в умовах обмежених обсягів бюджетного фінансування не дозволить забезпечити потерпілих від аварії на ЧАЕС дітей протягом року необхідним харчуванням.
Мінсоцполітики виплачуватиме компенсації батькам потерпілих дітей за період, протягом якого дитина не буде харчуватися в їдальні навчального закладу.
Так, дітям, які не забезпечені гарячим харчуванням в навчальних закладах, буде здійснено виплату щомісячної грошової допомоги у розмірах, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1997 №155 «Про порядок та розміри компенсаційних виплат дітям, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи»: у віці від 6 до 10 років – 180 грн., від 11 до 14 років – 185 грн., від 15 до 18 років – 190 грн. на місяць, пропорційно навчальним дням.
Для отримання вказаної компенсації необхідно звернутися до регіонального органу соціального захисту населення за місцем реєстрації із відповідною заявою та довідкою із навчального закладу.
Державним органам соціального захисту населення у регіонах дано відповідне доручення.
Як повідомляв Житомир.info, у статті для ZN.UA Віктор Конєв писав про те, що у школах Житомирської області дітей-чорнобильців годують дорогими, але гнилими мандаринами і капустою.