Сьогодні, 25 листопада, стартує щорічна Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства». До Житомирського районного управління поліції у 2024 році надійшли 4050 звернень щодо вчинення домашнього насильства.
«З 1 січня по 31 жовтня 2024 року начальник відділу превенції Житомирським районним управлінням поліції притягнуто 316 осіб до адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства. Адміністративна відповідальність передбачає штраф у розмірі від 10 до 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, громадські роботи від 30 до 40 годин або адміністративний арешт на строк до 10 діб», – каже начальник відділу превенції Житомирського районного управління поліції Олександр Петелюк.
За словами начальника відділу превенції, 535 людей перебуває на профілактичному обліку осіб, які вчинили домашнє насильство.
«З яких жіночої статі 81 особа, чоловічої – 454, які перебувають на обліку, відносно яких здійснюється профілактична робота», – пояснює начальник відділу превенції Житомирського районного управління поліції Олександр Петелюк.
Кривдника можуть зняти з обліку, якщо він жодного разу протягом року не вчинить насильства в сім’ї.
«Крім цього, у нас 15 осіб притягнуто до кримінальної відповідальності за звітний період відповідно до статті 126-1 Кримінального кодексу України. Тобто це особи, які постійно вчиняють домашнє насильство, тобто три і більше рази, були притягнуті до кримінальної відповідальності. Дані матеріали були скеровані на розгляд суду. Домашнє насильство карається громадськими роботами на строк від 150 до 240 (ред.годин), або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням волі на строк до двох років», – говорить начальник відділу превенції Житомирського районного управління поліції Олександр Петелюк.
За словами начальниці управління у справах сім’ї, молоді та спорту Житомирської міської ради, найчастіше жертвами домашнього насильства стають жінки.
«За 9 місяців 2024 року до управління було здійснено 450 звернень мешканців Житомира щодо вчинення домашнього насильства різних форм: психологічного, сексуального, фізичного. 413 – це виклики від жінок, 1 – від дитини, 36 – від чоловіків», – розповідає начальниця управління у справах сім’ї, молоді та спорту Житомирської міської ради Ірина Ковальчук.
Сьогодні на Михайлівській відбулася вулична акція під назвою «ТвориТИ Житомир без насильства», щоб привернути увагу містян до цієї теми.
«Якщо Ви або сусіди, родичі потерпають від такого явища, то насамперед потрібно телефонувати до поліції. Також діє всеукраїнська «гаряча лінія» 15-47, куди можна анонімно телефонувати, повідомити. Окрім того, діє Житомирський міський центр соціальних служб Житомирської міської ради», – каже начальниця управління у справах сім’ї, молоді та спорту Житомирської міської ради Ірина Ковальчук.
Журналісти Житомир.інфо запитали у перехожих, чи знають вони куди звертатися у разі домашнього насильства та чи траплялися такі випадки серед їхніх знайомих.
«У мене таких випадків не траплялося, сподіваюся, і не буде, але знаю куди звертатися. Першочергово до нашої обласної поліції або, можливо, є служби психологічні, які допомагають людям впоратися з цим», – розповіла житомирянка Анна.
«У правоохоронні органи. На щастя, не маю знайомих, близьких, які з таким стикалися», – поділилася житомирянка Єлизавета.
«У поліцію, певно. У мене знайомі, рідні всі мирні, тож все добре», – відповів житомирянин Микола.
Нагадаємо, 2 вересня 2024 року Звягельський районний відділ поліції повідомляв, що за домашнє насильство четверо жителів Звягельщини постануть перед судом.
Як повідомляв Житомир.info, у серпні 2024 року до суду передали справу 33-річного жителя Пулинської громади, який систематично кривдив рідну сестру.