Попри запевнення світового співтовариства керівництвом Росії відвести частину своїх військ від східного кордону нашої Батьківщини та не нападати на Україну, віри таким словам більше немає. Хоч би тому, що нещодавня військова окупація української Автономної Республіки Крим відбулася усупереч письмовим міждержавним українсько-російським угодам про партнерство та співробітництво, підписаному у Будапешті Меморандуму про гарантії безпеки та територіальної цілісності Україні Російською Федерацією, Сполученими Штатами Америки та Великою Британією, а також іншим міжнародним правовим актам про непорушність кордонів у Європі (наприклад, Заключному акту НБСЄ, укладеному 33 європейськими країнами, Канадою та США).
Зважаючи на сумну дійсність, у законодавчому органі нашої країни до питань додаткових заходів для зміцнення обороноздатності України прикута особлива увага. Відтак, у посиленому режимі працює Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони.
«Минулого тижня наш Комітет працював навіть у неділю. Під час його засідань було розглянуто та рекомендовано до прийняття парламентом низку нормативно-правових актів. Один з яких - Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення проведення мобілізації» уже підтриманий 267 голосами «ЗА». Запроваджені зміни врегульовують питання призову на військову службу під час мобілізації, підвищують соціальні гарантії таким військовозобов'язаним, упорядковують механізм надання спеціального дозволу на впровадження діяльності, пов'язаної з державною таємницею тощо. Його прийняття дозволить у стислі терміни провести заходи часткової мобілізації, підвищити обороноздатність Збройних Сил України, інших військових формувань та забезпечить захист Батьківщини», - повідав перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Віктор Развадовський.
А ще, як було сказано, Комітет:
- підтримав пропозицію про призначення на посаду командувача Національної гвардії України Степана Полторака;
- рекомендував до прийняття у першому читанні проект Закону про внесення змін до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (щодо гарантій у особливий період - під час військових дій), підтримав (із зауваженнями) проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо посилення матеріально-фінансового забезпечення обороноздатності держави) та проект Закону про схвалення рішення Президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2014 році для участі у багатонаціональних навчаннях (1 квітня отримав 235 депутатських голосів «ЗА»);
- запропонував до прийняття у першому читанні проект Постанови парламенту «Про додаткові заходи для зміцнення обороноздатності України у зв'язку з агресією Російської Федерації», якою Міністерству оборони України рекомендується розгорнути на базі військових частин навчально-тренувальні центри для добровольців; Міністерству освіти і науки України - розширити вивчення початкової військової підготовки у курсі «Захист Вітчизни» в середніх загальноосвітніх навчальних закладах, відновити роботу військових кафедр при вищих навчальних закладах; виконуючому обов'язки Президента України - відновити призов до Збройних Сил України;
- звернувся до Прем'єр-міністра та Міністерства фінансів України з проханням врахувати потреби Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, зокрема, під час забезпечення урядовим зв'язком керівництва країни та ЗСУ;
- заслухав інформацію та запропонував своє бачення шляхів вирішення питань, пов'язаних із військовими частинами, які дислокуються в Автономній Республіці Крим тощо.
Будучи переконаним у тому, що територіальна цілісність будь-якої країни гарантується не лише державними збройними формуваннями, а й відповідним рівнем життя її громадян, Віктор Развадовський продовжує активно перейматися вирішенням проблемних питань виборців. Так, ним направлено чергові депутатські запити до КМУ, ЦОВВ та Житомирської ОДА щодо:
- сприяння у виділенні коштів на придбання для Житомирської обласної клінічної лікарні ім. О.Ф.Гербачевського некомерційних магнітно-резонансного та комп'ютерного томографів;
- про передачу НАК «Нафтогазом України» у користування ПАТ «Житомиргаз» підвідного газопроводу протяжністю 7,2 км до села Карпівці Чуднівського району, що дозволить завершити роботи з газифікації 420 дворів у Карпівцях, 152 дворів у Волосівці (розподільчі мережі у яких побудовано) та продовжити газифікацію ще таких населених пунктів району як Бейзимівка, Кілки та Подолянці (в якому, до речі, народилася та проживає найвища людина планети Леонід Стадник);
- надання фінансової допомоги на ремонт дошкільно-начального закладу «Ластівка» у селі Ліщин Житомирського району та встановлення нових вікон у спортивній залі Чуднівської дитячо-юнацької спортивної школи.
Традиційно велика увага приділяється народним депутатом особистим зверненням громадян, яскравим свідченням чого є їх чисельні щирі слова вдячності на його адресу.
«При бажанні, за умови оптимального використання ресурсів можна одночасно і зміцнювати обороноздатність, і вирішувати соціально-економічні питання країни», - вважає Віктор Развадовський.
Прес-служба народного депутата України Віктора Развадовського