За сприяння ліквідатора наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, народного депутата України Віктора Развадовського в усіх районах 67 мажоритарного виборчого округу та обласному центрі традиційно відбулися пам’ятні заходи до 28 річниці Чорнобильської катастрофи.
Вшанувати загиблих та обговорити свої наболілі проблеми до пам’ятників героям-чорнобильцям Житомирщини цьогоріч прийшли сотні ліквідаторів, їх вдови, родичі, друзі, знайомі та вдячні земляки.
Нажаль, радіаційний смерч невпинно продовжує підступно забирати здоров’я та життя сотень тисяч наших співвітчизників, які стали супроти його безжальної масштабної руйнівної сили чи опинилися у полоні радіаційних опадів, калічачи людські долі, залишаючи у їх душах біль і порожнечу. А держава виявилася неспроможною на гідному рівні компенсувати їм завдані збитки.
Про це йшлося у виступах Анатолія Остапчука, Олександра Поліщука, Юліана Вигівського, Олександра Грибана, Володимира Школьника та інших ліквідаторів. Вони зауважили, що обіцяного підвищення пенсій не відбулося; що не можуть зазвичай отримати медикаменти за безкоштовними рецептами, не кажучи про вже дорожнечу стаціонарного лікування; що є проблеми із санаторно-курортним оздоровленням, а дехто через стан здоров’я, матеріальні нестатки та інші обставини змушені відмовлятися від пільгових санаторно-курортних путівок, не отримуючи за це компенсацій тощо.
Про зусилля Віктора Развадовського та фракції Всеукраїнської Чорнобильської Народної Партії «За добробут та соціальний захист народу» в Житомирській обласній раді (яку народний депутат очолював у 2010-2012 роках) у відстоюванні справедливих законних інтересів постраждалих від аварії на ЧАЕС людей у Житомирі біля пам’ятного знаку «Чорна біль» поінформували Олександр Українець та Василь Стах. І хоч ця політична сила представлена в облраді тільки п’ятьма депутатами, спільно із народним обранцем Віктором Развадовським їм вдалося не допустити минулого року перегляду статусу постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи для 733 населених пунктів області. Причому 552 із них, відповідно до рішення Національної комісії з радіаційного захисту населення, взагалі пропонувалося виключити із зон радіаційного забруднення.
А ще депутати-чорнобильці результативно працюють над вдосконаленням надання медичної допомоги ліквідаторам та потерпілим від аварії на Чорнобильській АЕС. Наразі їх зусилля спрямовані на відкриття на базі Житомирської обласної клінічної лікарні окремого відділення для таких хворих та на створення можливості оздоровлення постраждалих усіх чотирьох категорій у санаторію «Дениші». Крім цього, уже найближча сесія обласної ради має розглянути питання про придбання для діагностики захворювання жителів Житомирщини некомерційного нового сучасного магнітно-резонансного томографа. Не оминули вони увагою і проблемне питання організації безкоштовного харчування 36 тисяч школярів із чорнобильських зон області.
Віктор Развадовський висловив слова вдячності та засвідчив свою шану ліквідаторам за самовідданість, жертовність і героїзм у протистоянні з вбиваючим «мирним» атомом, що дозволило зберегти життя мільйонам людей. Народний депутат схилив голову перед усіма, хто пішов у ядерний вогонь, щоб зупинити ланцюгову реакцію смерті, побажав усім постраждалим від Чорнобильської катастрофи здоров’я, достатку, благополуччя, удачі та довгих щасливих років життя. А найактивніших їх громадських представників відзначив цінними подарунками – іменними годинниками.
Прес-служба народного депутата України Віктора Развадовського