Політика

Зубко про житомирський ЛГЗ: буду відстоювати дві позиції – наповнення бюджету і збереження робочих місць

21 May 2014, 14:56

Для міста Житомира працююче підприємство, кількістю 512 робочих місць, яке сплачує в місцевий бюджет податки, є сьогодні дуже важливим.

Таку думку висловив народний депутат України Геннадій Зубко в ефірі ЖОДТРК відповідаючи на запитання ведучої: «Є проблема в колективі лікеро-горілчаного заводу: наскільки Вам відомі ці проблеми, наскільки ця ситуація на контролі?»

Останнім часом дуже багато інформації з цього приводу: заявляється, що це підприємство не потрібне Державному управлінню справами. Геннадій Зубко, як народний депутат, отримав звернення від трудового колективу із занепокоєнням щодо призначення Державним управлінням справами нового керівника, який вже мав відношення до цього підприємства і мав негативну оцінку з боку людей. Але на думку народного депутата, «не це є сьогодні причиною протистояння трудового колективу і Державного управління справами».

«Сьогодні люди бояться за своє майбутнє, бояться за втрату робочих місць. Їх сьогодні 512 на державному підприємстві. Вони бояться за втрату заробітної плати, яка в середньому є 3500 гривень. Вони бояться, що коли буде це підприємство приватизоване, його настигне участь сусіднього заводу Хлібопродуктів, який було після приватизації закрито, а людей – звільнено», - розповів про побоювання трудового колективу ЛГЗ Геннадій Зубко.

На його думку, потрібно шукати дипломатичний шлях щодо призначення нового керівника. Крім того, потрібно провести акт ревізії, щоб визначити чи є на підприємстві зловживання посадовими особами. За словами Геннадія Зубка, сьогодні колектив підприємства виборює своє право, «щоб це підприємство працювало і платило заробітну плату». Це підприємство зараз є державним і сплачує державі 115 млн. грн. податків на рік, тому держава повинна опікуватись, щоб були надходження до бюджету, щоб залишити і зберегти ті робочі місця, які є на підприємстві. Тому Геннадій Зубко написав звернення до прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, аби визначити чи потрібне державі це підприємство.

«Якщо воно потрібно, але не потрібно Державному управлінню справами, треба пошукати, кому його передати: або Міністерству агропромислової політики, якому воно належало до передачі Державному управлінню справами, або іншому відомству. Але потрібно визначитись з приводу того, яким чином залишити його в державі, щоб залишити податки і робочі місця. Або, якщо вже буде прийнято рішення Кабміну про приватизацію, то який інвестиційний договір буде укладено, для того, щоб зберегти кількість робочих місць, розмір заробітної плати, і взагалі дати гарантії про те, що це підприємство буде працювати. Для міста Житомира працююче підприємство, кількістю 512 робочих місць, яке сплачує в місцевий бюджет податки (саме місцевий бюджет отримує податки з фізичних осіб) є сьогодні дуже важливим. І тому, я вважаю, що я, як народний депутат, який обраний від міста Житомира, повинен, в першу чергу, відстоювати дві позиції: це наповнення бюджету і збереження робочих місць. Кому воно буде підпорядковане: або Державному управлінню справами, або Мінагрополітики, або воно буде приватизовано, повинна бути чітка гарантія, в першу чергу від Кабінету міністрів, що саме на такому рівні буде залишено ті показники, які є», - підсумував Геннадій Зубко.

Прес-служба народного депутата України Геннадія Зубка

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі