Політика

Верховна Рада підтримала ще два законопроекти, спрямовані на соціальний захист військових та членів їх сімей

21 June 2014, 10:39

 20 червня парламент зробив чергові кроки, спрямовані на соціальний захист військовослужбовців, громадян, звільнених з військової служби, та членів їхніх сімей.

Зокрема, ухваленням Закону «Про внесення змін до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» законодавці постановили, що у разі втрати годувальника, пенсії, які призначаються членам сімей військовослужбовців за цим Законом, не можуть бути меншими від двох визначених законом розмірів прожиткових мінімумів.

«За діючим законом мінімальний розмір таких пенсій складає прожитковий мінімум. Проголосувавши за зміни, ми вдвічі збільшили їх розмір. Зважаючи на те, що реалізація запропонованих нововведень на сьогоднішній день потребує додаткових фінансових ресурсів - понад 70 млн. грн. щомісяця, а також враховуючи вимоги ст. 27 Бюджетного кодексу України, парламентарі змушені були погодитися на введення в дію проголосованих змін з 1 січня 2015 року. Але, щоб правові норми оновленого Закону поширювалися на тих членів військовослужбовців, хто вже утримує ці пенсії, чи тих, кому вони можуть бути призначені до кінця поточного року за чинним Законом, ми передбачили право їх отримувачів на перерахунок пенсій з нового календарного року. Причому згідно з однією із моїх поправок, такий перерахунок має бути проведено не пізніше, ніж у тримісячний термін - до 31 березня 2015 року. Якщо виявиться, що за результатами такого перерахунку розмір пенсії або виплачуваної її частини зменшується, виплата проводитиметься в раніше встановленому розмірі», - прокоментував підтриманий 239 голосами законопроект № 4402 його доповідач, учасник бойових дій в Афганістані Віктор Развадовський.

А віддавши 246 голосів «За» законопроект № 2246 «Про внесення змін до статті 13 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» Верховна Рада України надала дітям військових певних категорій (які мають вислугу більше 20-ти років, стали інвалідами, пропали безвісти, померли чи загинули під час військової служби) переважне право на зарахування на навчання до військових ліцеїв, ліцеїв (ліцеїв-інтернатів) з посиленою військово-фізичною підготовкою, вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів, за умов успішного складання іспитів, відповідності іншим вимогам і правилам прийому до цих навчальних закладів протягом трьох років після здобуття необхідного для вступу рівня загальної середньої освіти та недосягнення на день зарахування 23-річного віку.

«Наступним кроком має стати підтримка схваленого нашим парламентським Комітетом законопроекту № 4710, яким, внаслідок внесення змін до Кримінального кодексу і Кодексу законів про працю України, законів «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», «Про військовий обов'язок і військову службу» та «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення проведення мобілізації», пропонується встановити додаткові гарантії щодо соціального захисту призваних під час мобілізації військовослужбовців, збереження їхніх робочих місць і заробітної плати, запобігання погіршенню рівня достатку військовослужбовців та їхніх родин. Так, ним передбачається зобов'язати банки та інші фінансові установи призупинити нарахування відсотків та пені боржникам, що були призвані на військову службу під час мобілізації, гарантувати збереження робочих місць і рівня заробітної плати за мобілізованими до лав Збройних Сил України і Національної гвардії, - поділився планами на найближчу перспективу перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони Віктор Развадовський.

Прес-служба народного депутата України Віктора Развадовського

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі