1 липня перший заступник глави Адміністрації президента України Геннадій Зубко та перший заступник Житомирського міського голови Сергій Сухомлин відвідали у Києві головний військовий клінічний госпіталь, де лікують важкопоранених, що прибувають з місць бойових дій зі Сходу України. Зараз тут на лікуванні перебуває 21 десантник з житомирської 95-ої аеромобільної бригади.
Геннадій Зубко та Сергій Сухомлин поспілкувались із пацієнтами травматології, де лікують чи не найскладніші травми. Лікарі найвищої кваліфікації, без перебільшення, по дрібці збирають роздроблені осколками та кулями кінцівки наших героїв-захисників.
Умови лікування в госпіталі добрі, є вдосталь ліків та належне харчування. В цьому Геннадій Зубко та Сергій Сухомлин переконались після спілкування з начальником головного військово-медичного центру, полковником медичної служби Анатолієм Казмірчуком та заступником начальника з виховної роботи, полковником Геннадієм Пєровим.
В медичному закладі затишна атмосфера та доброзичливі стосунки. В одній палаті лежать солдати та їх командири, підтримують один одного. Мета у військових спільна: відновити здоров’я та стати на ноги, а ще - здобути мир і спокій для нашої держави, щоб всі однополчани повернулись з перемогою до додому, до своїх родин.
Скарг та нарікань десантники не висловлюють – справжні чоловіки, еліта Збройних Сил України. Лише мають певні хвилювання за своє майбутнє, адже вік героїв від 20 до 35 років. Ті, хто здобував певні професії, тепер через втрату зору, рухливості суглобів чи погіршення загального стану здоров’я, змушені будуть змінити фах.
Перший заступник глави Адміністрації президента України Геннадій Зубко та перший заступник Житомирського міського голови Сергій Сухомлин також поспілкувались з батьками поранених. Рідні військових висловлюють занепокоєння, щоб десантники отримали статус учасників бойових дій, всі належні їм виплати та реабілітацію, оскільки після поранення багато хто втратив документи, чи документи залишились в зоні бойових дій. Геннадій Зубко взяв під особистий контроль ці питання. При необхідності буде надано допомогу юристів. Також за потреби вирішуватимуть питання тих, хто навчається, про переведення на іншу форму навчання чи перепрофілювання.
На запитання одного з військових: «що з нами буде далі»? Геннадій Зубко відповів, що допомогти комусь окремому - це не правильно, потрібно, щоб в державі працювала система і кожен військовий був захищений державою.
«Ми прийшли в госпіталь не лише для того, щоб поговорити чи просто допомогти комусь одному. Ми прийшли, щоб вивчити факти і проблеми, які існують. Після аналізу цих фактів повинно бути реагування Верховної Ради, Кабінету міністрів, Міністерства оборони, контроль з боку Адміністрації президента, щоб забезпечити виконання обов’язків держави перед військовими, починаючи від лікування, реабілітації, надання статусу учасників бойових дій, здійснення всіх належних виплат, при потребі створення умов для навчання чи перепрофілювання. Це питання організації системної роботи по виконанню обов’язків держави перед своїми громадянами», - зазначив перший заступник глави Адміністрації президента.
На завершення Геннадій Зубко сказав: «Після лікування в госпіталі буде реабілітація, повернення до навчання чи роботи, до мирного життя. Мир в державі настане, у цьому немає сумнівів».
Саме за такі впевнені слова військові та їх батьки дякували найбільше.
Житомир.info за інформацією з соцмережі Facebook