Політика

Єгор Соболєв у Житомирі: Партія «Воля» - це нова альтернатива, яка дозволить очистити владу та змінити країну

3 August 2014, 18:06

2 серпня у Житомирі Єгор Соболєв, Юрій Дерев’янко та Сергій Таран презентували першочергові ідеї створеної ними політичної партії «Воля».

«У червні 2014 року ми стали творцями політичної партії «Воля», зараз подорожуємо регіонами, говоримо з людьми, зустрічаємось з однодумцями, вчимося відрізняти «жуліків», які просто хочуть перефарбуватися в новий політичний проект, від людей, які справді хочуть щось змінити», - розповів один з ініціаторів створення партії «Воля» Єгор Соболєв та представив п’ять основних першочергових ідей розвитку країни:

1) Люстрація усіх органів влади на усіх рівнях.

2) Потужні Збройні сили за швейцарською моделлю сильної і професійної армії з високоточним озброєнням, але і з великим народним ополченням.

3) Звільнення малого і середнього бізнесу від великої кількості контролюючих органів і прозоре регулювання монопольних компаній. Потрібно зламати штучні монополії, створені олігархами. Ті ж монополії, які є природними і їх не можна зламати, треба зробити прозорими: кожна платіжка таких компаній має бути в інтернеті, щоб можна було проконтролювати рух коштів, завищення цін чи виведення грошей на рахунки фіктивних фірм.

4) Суспільні медіа. Потрібні суспільні, незалежні від олігархів та влади масмедіа, які будуть самостійно визначати, що і про яких політиків писати та які проблеми висвітлювати.

5) Творення відповідальних маленьких демократій в кожному дворі. Партія «Воля» пропонує подарувати людям усі багатоквартирні будинки разом з прибудинковою територією, щоб мешканці об’єднувались на рівні свого будинку і вчилися разом вести господарство, доглядати та контролювати. З таких об’єднань має вирости відповідальне громадянське суспільство. Наступним етапом має стати передача повноважень виділяти землю, визначати планування свого міста не депутатам, а самим людям на рівні місцевого референдуму.

Крім презентації своєї політичної сили, члени ради партії «Воля» відповіли на ряд запитань житомирських журналістів:

Хто фінансує партію «Воля»?

«Інформацію про те, хто фінансує партію, ви можете подивитися на сайті. Один з перших донорів – Юрій Дерев’янко, який в минулому до політики був успішним підприємцем, ще один - Павло Костенко, який взяв на себе фінансування київської організації партії. В кожному місті ми шукаємо маленьких та середніх підприємців, які готові платити за те, щоб створювались в країні правила. Таким підприємцям ми говоримо, що землі ми не дамо, депутатських місць – теж, але якщо хочете, щоб в країні з’являвся суд, прокуратура, прозорі правила для влади, то ми це будемо робити», - розповів Єгор Соболєв.

Чи планує новостворена партія «Воля» брати участь у майбутніх парламентських виборах?

«Ми є політична партія, тому безперечно будемо брати участь у всіх виборах, які відбуваються в країні – у загальноукраїнських, у місцевих. Інша річ у тому, що ми вважаємо, що виборча кампанія має відбуватися за новими правилами, бо за старими правилами ми отримаємо при владі тих самих людей. Нова виборча система має гарантувати незалежність від впливу олігархів і «грошових мішків». Це можна зробити завдяки трьом механізмам. По-перше, партія «Воля» виступає за державне фінансування політичних партій так, як це є у Європі. Там усі розуміють, що для держави це дешевше, бо якщо партію фінансує олігарх, то він це розглядає як інвестиційний проект. Він вклав якусь суму, потім з бюджету вибирає в 10 разів більше. По-друге, треба здешевити політику, для цього варто заборонити пряму політичну рекламу. Зараз на місцевому рівні вчитель і олігарх не можуть конкурувати у виборчому процесі. Тому, заборонивши політичну рекламу, ми зробимо більш рівні умови конкуренції для політичних партій та змусимо політиків йти до людей, спілкуватися з виборцями не через білборди чи з телевізора. Третій механізм – це обмежений виборчий фонд, що заставить політиків змагатися не грошима, а ідеями, пропозиціями, програмами», - розповів політолог, член ради партії «Воля» Сергій Таран.

Чим новий проект, а саме партія «Воля», буде відрізнятися від тих, що ми вже маємо на політичній арені?

«Ми маємо на меті донести суспільству, що є альтернатива. На найближчих виборах до Верховної Ради суспільству пропонуватиметься «партія Льовочкіна №1» - це блок Кличка, «партія Льовочкіна №2» – це Партія розвитку України (фактично, оновлена Партія регіонів) та «партія Льовочкіна №3», яка може бути найбільш успішною на цих виборах – це партія Олега Ляшка. Серед таких партій люди мають обрати з найгірших – найкращих, при цьому усі зміни полягатимуть у перерозподілі місць між олігархами. А за кого ж тоді голосувати? Ми довго вагались перед тим, як приймати рішення йти в політику і кидати виклик існуючим брендам. Багатьом з нас було дуже важко сказати, що я є членом політичної партії, бо суспільство сприймає будь-яку політичну партію негативно апріорі. Але альтернативи вплинути на процеси в Україні іншим шляхом, а ніж бути політичною партією – немає, тому ми будемо брати участь у цьому. Можливо, ми виглядаємо зараз наївними романтиками, але усі ми були романтиками рік тому, коли захотіли скинути Януковича і багато хто думав, що це неможливо. Ми маємо дуже амбітну мету – партія «Воля» вважає, що за 15 років Україна може бути №1 у Східній Європі, якщо усі ми усвідомимо, що ключ – у змінах», - розповів позафракційний нардеп, член ради партії «Воля» Юрій Дерев’янко.

Чи має політична партія «Воля» своїх представників у Житомирській області?

«У нас, на відміну від інших, складна процедура набуття членства в партії. Ми дуже добре знаємо, що таке «тушка», яка з’являється через нерозбірливий підхід до формування однодумців. Тому членів партії ми збираємося підбирати через два фільтри. Перший - відповідність вимогам проекту закону «Про очищення влади», який ми скопіювали у свій статут. Ти не можеш бути членом партії «Воля», якщо ти був у райкомі Компартії, в обкомі комсомолу, мав будь будь-яке відношення до КДБ, якщо під час Майдану займав керівну посаду з районної ланки і вище, якщо ти підтримував словами чи діями сепаратизм, якщо ти не можеш пояснити походження свого майна. У нас є контрольно-ревізійна комісія, яку очолює луганчанин Сергій Іванов, який зараз перевіряє 3000 заявок на вступ до партії за останній місяць. Другий фільтр – «покажи себе в діях»: це не стосується автомайдану чи самооборони – ми бачили їх дії під час Майдану, а усім новим кандидатам ми пропонуємо показати себе в діях, чи вмієш ти організовувати людей, чи ти на ділі, а не на словах будеш займатися партійною роботою – тоді ми тебе приймемо. Тому в Житомирській області ще немає людей, про яких ми можемо сказати, що це наші однодумці. За місяць з часу презентації нашої партії є люди, які подали заявки на членство, є люди, які почали робити первинні осередки, їх зараз перевіряє контрольно-ревізійна комісія, але це тривалий процес. Незважаючи на те, що попереду парламентські вибори, ми не будемо прискорювати формування мережі членства, щоб мати справжніх однодумців, дієвих людей, а не просто, щоб записати на вибори абикого, а потім бачити, що це зовсім не ті люди», - розповів Єгор Соболєв та повідомив, що в цей же день 2 серпня у них запланована зустріч з житомирськими активістами – Автомайданом, Самообороною та іншими, які подали заявки на вступ до партії.

«Цілком можливо, що саме вони складуть основу місцевого осередку партії «Воля», - зазначив Єгор Соболєв.

На завершення своєї зустрічі з журналістами, лідери політичної партії «Воля» запросили житомирян приїхати 9 серпня до Києва, де в цей день Верховна Рада прийматиме закон про очищення влади, щоб нагадати нардепам, що зволікати далі з люстрацією не можна.

«Якщо ви не на фронті, якщо ви не в лікарні, то треба їхати 9 серпня до парламенту, бо без очищення влади ми і надалі втрачатимемо наших хлопців, і війну буде важко закінчити, і навіть мирний Донбас важко буде зробити українським, бо кругом у нас залишилося багато жуликів та корупціонерів. На жаль, Янукович забрав буквально кількох з них, а сотні тисяч і далі працюють на посадах суддів, прокурорів, керівників адміністрацій», - відмітив Єгор Соболєв.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі