У жовтні в Житомирі збираються підняти тарифи на проїзд у міському транспорті.
Проект рішення виконавчого комітету Житомирської міськради «Про встановлення вартості проїзду в міському пасажирському транспорті загального користування» опублікований на офіційному сайті мерії.
Розглянувши клопотання комунального підприємства «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління» та автоперевізників міста Житомира, з метою приведення у відповідність тарифу на проїзд у міському пасажирському транспорті загального користування економічно обґрунтованим витратам, зважаючи на зростання вартості матеріальних ресурсів, паливно-мастильних матеріалів, технічне обслуговування і ремонт, автомобільні шини, комплектуючі запчастини, рухомий склад,
«Встановити з 10 жовтня 2014 року вартість проїзду в міському пасажирському транспорті загального користування:
На міських автобусних маршрутах, які працюють у режимі маршрутного таксі та звичайному режимі руху в розмірі 3,0 грн.
На електротранспорті в розмірі 2,0 грн. та вартість місячних проїзних квитків:
Для громадян:
- Трамвай – 180 грн.
- Тролейбус – 180 грн.
- Трамвай-тролейбус – 195 грн.
Для студентів вузів з денною формою навчання та учнів професійно-технічних навчальних закладів:
- Трамвай – 90 грн.
- Тролейбус – 90 грн.
- Трамвай-тролейбус – 97,50 грн.
Для учнів шкіл та інших загальноосвітніх навчальних закладів:
- Трамвай – 45 грн.
- Тролейбус – 45 грн.
- Трамвай-тролейбус – 49 грн.», - йдеться у проекті рішення.
Начальник управління транспорту і зв’язку Житомирської міської ради Володимир Клинчук пояснив Житомир.info, що підвищення вартості проїзду до 3 грн. стосується і, так званих, «соціальних» маршруток. Він також повідомив, що анонсованого підвищення ціни на проїзд у «соціальних» маршрутках до 2,5 грн. не буде.
«Перевізники, які працюють у звичайному режимі руху, просили «підтягнути» тариф до загального по місту – з 1,75 грн. до 2,50, адже витрати у них такі ж, як і у маршрутних таксі. Я мав розмову з перевізниками «соціальних» маршрутів та пояснив їм, що просто так підняти тариф не можна – все має бути прописано, і їм варто чекати загального підняття. Вони погодились, і на двох маршрутах - № 58 та 14 - проїзд досі коштує 1,75», - поінформував Клинчук.
Він також нагадав, що юридично процедура підвищення тарифів на проїзд у громадському транспорті є непростою, та зазначив, що відповідний проект рішення подано до розгляду в Антимонопольний комітет.
Окрім того, начальник управлінця транспорту наголосив, що перевізники усіх міських автобусних маршрутів зобов’язані надавати пільги певним категоріям громадян.
«Скажімо, зайшов до маршрутки інвалід І групи – проїзд для нього має бути безкоштовним, не залежно від того, сів він у маршрутне таксі чи автобус, який працює у звичайному режимі», - підкреслив Володимир Клинчук.
Нагадаємо, в автобусах маршруту №58 були оголошення про те, що з 1 вересня вартість проїзду підвищиться з 1,75 грн. до 2,50. грн.