Влада

Житомирська ОДА серед аутсайдерів моніторингу відкритості влади в частині надання інформації на запити

12 November 2014, 16:12

 Житомирська облдержадміністрація за результатами щорічного моніторингу відкритості органів влади в частині надання інформації на запити, знаходиться серед найзакритіших.

Такі дані оприлюднив Центр політичних студій та аналітики.

За словами експерта Дарії Слизьконіс, за період з вересня 2013 по серпень 2014 років рівень відкритості органів влади впав у порівнянні з аналогічним періодом 2012-2013 років. Середній рівень відкритості всіх органів місцевої влади та місцевого самоврядування впав на 2%. Середній рівень відкритості обласних державних адміністрацій впав також на 2%, і на 1% понизився рівень відкритості міських рад обласних центрів.

«Предметом моніторингу є визначення відповідності налагодження роботи спеціальних підрозділів органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, що відповідають за забезпечення доступ до публічної інформації. Об’єктом моніторингу є обласні державні адміністрації, районні державні адміністрації та міські ради. Мета моніторингу полягає у визначенні рівня відкритості органів влади відповідно до вимог чинного інформаційного законодавства України з точки зору забезпечення доступу громадян до публічної інформації, шляхом надання відповідей на інформаційні запити», - зазначено у звіті Центру політичних студій та аналітики.

Відкритість Житомирської облдержадміністрація експерти оцінили у 51,5%, хоча минулого року результат був дещо кращим – 66,8%.

«Найвідкритішими обласними державними адміністрація ми є Тернопільська (І), Одеська (ІІ), Хмельницька (ІІІ) ОДА. В порівнянні з результатами минулого року, всі вони покращили свій результат і подолали бар’єр «цілком відкриті». При цьому минулорічний лідер Сумська ОДА, яка мала надзвичайно високий рівень відкритості 99,6%, за останні 12 місяців втратила не лише першість, але й спустилась до рівня «недостатньо відкриті». Найзакритішими є Рада Міністрів АРК (І), Кіровоградська (ІІ) та Житомирська (ІІІ) ОДА. На четвертому місці Черкаська ОДА», - зазначено у результатах моніторингу.

В частині надання інформації на запити Житомирська міська рада з вересня 2013 по серпень 2014 років покращила свій результат у порівнянні з аналогічним періодом 2012-2013 років та займає друге місце серед обласних центрів.

Нагадаємо, ОПОРА презентувала результати вимірювання Індексу публічності місцевого самоврядування – Житомирська міська рада потрапила у категорію «низький рівень публічності».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі