Місто

У Житомирі організатори підвели підсумки Різдвяного ярмарку та пообіцяли продовжувати європейські традиції

19 January 2015, 16:23

 У Житомирській мерії 19 січня організатори підвели підсумки Різдвяного ярмарку, який проходив на майдані Корольова з 19 грудня по 15 січня.

«Ми хотіли переконати житомирян, що можна святкувати Новий рік і Різдво не лише у домівках, а можна вийти на вулицю, поспілкуватися, побачити інших людей. Відчути, що ми разом, що ми країна. Це гарна європейська традиція, започаткувати яку хотілося тут, у нашому місті. Підключили Олександра Ревнівцева як керівника цього проекту, я на себе взяв зобов’язання зробити будиночки, Сергій Іванович (Сухомлин) – ілюмінацію і інше. На мою думку, цей проект у нас получився, перший «блін» не є комом, чую гарні відгуки житомирян. Вірю, що у 2015 році ми закінчимо війну, і ми зробимо (ще не одне) справжнє європейське свято у нашому місті», - зазначив ініціатор та спонсор проекту народний депутат України Борислав Розенблат.

Як розповіли організатори, 30 тисяч гривень, вилучених за оренду дерев’яних будиночків з підприємців та народних майстрів, як і обіцяли, спрямують на допомогу військовим. Щоправда, поки не визначилися, кому саме.

«Багато тих, кому потрібні ці кошти. Ще не визначений список першочергової допомоги, трохи пізніше до цього підійдемо. Зараз прораховуємо суму, яка вийшла в підсумку проведення цього ярмарку, адже, крім коштів від оренди, в процесі ярмарку проходили різні заходи, де теж проходив збір коштів. Зараз ми акумулюємо всю інформацію, і після підбиття підсумків комісійно вирішимо, кому піде ця допомога», - сказав перший заступник міського голови Житомира Сергій Сухомлин.

Він також зазначив, що це не останній проект у Житомирі у подібному форматі:

«У 2015-у році ми це покращимо, зробимо в новому форматі. Розробимо трохи іншу концепцію, щоб дати трохи більше смислового навантаження. Концепція цього проекту не передбачає одноразовість - будиночки й достатньо високої якості, що передбачає використання їх кілька разів на рік – на Масляну, День міста, День незалежності та інші свята», - сказав Сухомлин.

Було озвучено, що на виготовлення високоякісних торговельних будиночків з «Фонду Борислава Розенблата» пішло близько 300 тисяч гривень, ще близько 12 тис. грн. – на їх доставку на майдан Корольова. 45 тис. грн. було витрачено на підведення електроенергії до торговельних місць. На ілюмінацію, освітлення, біотуалети та прибирання пішло 70 тис. грн. з міського бюджету.

  

Керівник проекту Олександр Ревнівцев відзначив високий рівень майстерності та оригінальності представлених на ярмарку виробів («унікальні товари порівняно з другими регіонами, не ширпотреб»), та поділився власними спостереженнями, як  житомиряни звикали до будиночків на майдані Корольова:

«У перші дні люди боялись підійти, придивлялися, обходили, і лиш потім заходили всередину. Це мені нагадало поведінку птахів, які, перед тим як сісти, довго кружляють навкруг. Поступово люди звикли до цих будиночків, де продаються красиві товари, можна пропити чай, каву, глінтвейн, перекусити. За моїми спостереженнями, десь аж на 5-й день у житомирян стався «перелом», коли вони вийшли обідати в будиночки».

Підприємці та народні майстри, які отримали можливість реалізувати продукцію на ярмарку, відзначали високий рівень його організації, починаючи від безкоштовних туалетів та високої підлоги у будиночках, де не було холодно.

«Патріотизм починається з гордості за своє рідне місто. Ми пишаємось, що в Житомирі теж зробили по-європейськи. Поки не у великому форматі, але воно почалося, бо всі починали з першого кроку», - зазначила представник творчої майстерні «Золоті руки», винісши головний «вердикт» проекту: для першого разу на 12 балів.

«Житомир побачив, що у нас є багато майстрів. Попереду різні свята – Масляна, День Валентина, 8 березня, інші, і ми з великою радістю приймемо запрошення знову взяти участь у подібному проекті. Крім того, це формує смаки, бо ми вкладаємо душу (у свої вироби)», - кажуть умільці.

Борислав Розенблат

Керівник проекту Олександр Ревнівцев

Представниця житомирьких підприємців

Сестра депутата Олена Розенблат

Житомирянка Юлія Демчук висловила свою думку стосовно організації свята

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі