Економіка

Учасники «цінової» наради пояснили, чому дорожчає хліб у Житомирській області

11 March 2015, 09:33

За 2 місяці найбільші хлібозаводи Житомирської області підвищували ціни на продукцію двічі, а деякі й тричі.

Про це під час наради в облдержадміністрації з питань цінової ситуації та забезпечення області продуктами харчування 10 березня повідомив голова Житомирського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Олександр Безсмертний.

«За лютий-березень у зв’язку з неузгодженістю поставки борошна з агрофонду виросли ціни на масові види хліба практично на всіх основних заводах області. До прикладу, в Овручі і Бердичеві 3 рази піднімались ціни, в Коростені, Новограді-Волинському – 2 рази. Сьогодні з Коростеня і Овруча прийшло до нас (обгрунтування - ред.) щодо чергового підняття цін практично на всі масові сорти хліба», - сказав Олександр Безсмертний.

Зі слів голови відділення, виробники хліба підвищують ціни на продукцію не через банальне бажання нажитися на людях у період ажіотажу, а через різке здорожчання борошна, олії, електроенергії та пального. Хлібозаводи періодично надають в АМКУ для ознайомлення документи щодо зміни вартості хлібів масового вжитку з обґрунтуванням, і порушень з боку виробників антимонопольним комітетом встановлено не було.

Як пояснив директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Микола Дідківський, міністерство аграрної політики та продовольства України у певній мірі змінило алгоритм відпуску борошна через аграрний фонд – воно відпускається лише через торговельну біржу аграрного фонду. Раніше Житомирська область отримувала через Черняхівський хлібокомбінат по так званому розподілу міністра в межах 1200 тонн пшеничного і до 500 тонн житнього борошна, однак сьогодні підхід змінено. Незважаючи на це, вартість борошна, яке відпускається аграрним фондом за наслідками торгів, є значно меншою, ніж ринкова ціна.

«Коли хлібозаводи отримували борошно аграрного фонду у відповідності до розподілу міністерства, вони це борошно мали спрямовувати лише на випікання соціальних сортів хліба. Підходи будуть змінені, оскільки такого борошно область не отримує. На піднятті цін на хлібобулочні вироби підприємства харчової та переробної промисловості і сільгоспвиробники нічого не виграють», - сказав він.

Зі слів Миколи Дідківського, жоден хлібозавод Житомирщини не порушив розпорядження голови ОДА, яке встановлює рівень рентабельності на реалізацію соціальних видів хліба не більш як 10%.

Голова територіального відділення АМКУ Олександр Безсмертний зазначив, що за останні дні ціни на борошно, олію у багатьох випадках стабілізувались, а то й впали. Попит різко зменшився, і, за прогнозами фахівців, це змусить реалізаторів зменшити ціни в межах тієї торговельної надбавки, яка сьогодні є.

«Причин для створення дефіциту на сьогодні, ми аналізуємо, немає, бо тільки дефіцит може послужити наступним витком цін», - підсумував Безсмертний.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі