Політика

У Житомирі Наталія Королевська зустрілася з чорнобильцями, ветеранами та інвалідами, щоб обговорити нові законопроекти

20 March 2015, 18:07

19 березня Житомир відвідала депутат Верховної Ради України від Опозиційного блоку Наталія Королевська, щоб поспілкуватися з ветеранами, інвалідами і чорнобильцями та обговорити з ними нові законопроекти, які стосуються пільг та соціального захисту найбільш незахищених верств населення.

Візит народного депутата до Житомира відбувся на запрошення обласної організації чорнобильців, які в результаті останніх реформ були позбавлені частини пільг.

«Житомирська область – одна з найбільш постраждалих від аварії на ЧАЕС, а тому усі реформи по скасуванню пільг нині болюче вдарили саме по мешканцях Житомирщини. Сьогодні ми зустрілися з чорнобильцями, організаціями інвалідів та ветеранів, щоб дізнатися про реальні проблеми населення. У нас є 5 законопроектів, і під час зустрічі ми пройшли по пунктам кожен з них, обговорили, що потрібно змінити, що потрібно додати, що потрібно відкоригувати», - розповіла після зустрічі Наталія Королевська.

Під час спілкування з журналістами Наталія Королевська зазначила, що вважає несправедливим відміну четвертої категорії для чорнобильців.

«Ми подали документи в Конституційний суд, щоб переглянути закон, яким відмінили усі пільги чорнобильцям. Я вважаю несправедливим відміну четвертої категорії. Адже тепер, наприклад, людина, яка оформляє першу групу інвалідності, яку вона явно отримала внаслідок чорнобильської аварії, але їй сьогодні анулювали свідоцтво по четвертій категорії, вона уже не може стати інвалідом Чорнобиля. Якщо в минулі роки по 12 тис. дітей з Житомирської області оздоровлювалось у відповідних закладах, то в цьому році оздоровлять лише 150 дітей. Це теж несправедливо, бо нікуди радіація не ділась. Те саме стосується забезпечення безкоштовним харчуванням в освітніх закладах, від цього ж у людей грошей не додалось. І виходить, що внаслідок цього закону постраждали, в першу чергу, діти», – зазначила депутат.

На думку Наталії Королевської, сьогодні в країні потрібно проводити реформи та переглядати пільги, однак для цього необхідні конкретні дії.

«Потрібно вводити соціальну карту, вводити монетизацію, персоніфікацію. У нас є приклад Естонії, де на кожного громадянина заведений електронний соціальний паспорт. За таким зразком у Вінниці ми запустили пілотний проект, коли я очолювала Мінсоцполітики, він успішно працює й досі. Інфраструктура по усім іншим областям теж готова, протягом півроку це можна було зробити уже досить давно. Але цього не зроблено, а усі наші напрацювання, якими б вони не були, просто відкидаються», – зазначила нардеп та додала, що розроблена система персоніфікації пільговиків допомогла б у вирішенні багатьох питань щодо монетизації пільг.

«Якщо говорити про монетизацію пільг у тому обсязі, який нині передбачений законодавством, то звичайно, на це у держави не знайдеться коштів. Якщо ж ми говоримо про персоніфікацію пільг з обмеженням по рівню доходу сім’ї, тоді це реально зробити. Що для цього необхідно – повинен бути зафіксований соціальний статус людини. Коли на кожну людину є персональна картка, в яку заведено рівень її доходу і що їй належить на пільгових умовах. Людина може бачити ці пільги і уже її не обдуриш, людина може відслідковувати, що їй компенсується: де йде монетизація, де є право користуватися натуральною пільгою. Десь ця пільга сьогодні, можливо, не фінансується, але людину не позбавляють її назавжди, а пояснюють, коли її буде відновлено», - розповідає Наталія Королевська.

Натомість зараз влада дозволяє собі просто викреслювати окремі пункти в законі і говорити людям, мовляв, вибачте, ми вам більше нічого не винні, обурюється Наталія Королевська. «Відтак ветеранів позбавили деяких пільг, ліквідаторів аварії на ЧАЕС узагалі позбавили 2/3 пільг. Сьогодні дають пільги учасникам АТО, які виконують свій громадянський обов’язок, але післязавтра їм можуть також усе це відмінити», - говорить народний депутат.

Під час візиту до Житомира колишній міністр соцполітики також знайшла час, щоб поспілкуватися із соцпрацівниками. За її словами, нині саме на цю категорію працівників значно зросло навантаження. І попри це саме за рахунок соцпрацівників влада збирається скоротити штат держслужбовців.

«Зараз їх хочуть скоротити на 35%. Тільки уявіть, що буде, якщо скоротити цих працівників у той час, коли 2/3 мешканців Житомирської області вишикується в черги за субсидіями, допомогами та пільгами. Мабуть, субсидії люди не отримають ні в травні, ні в червні, ні в серпні, бо фізично це буде зробити нереально. Тому зараз будемо звертатися до губернатора: якщо вирішили скорочувати, то знайдіть працівників у інших департаментах, але в жодному разі не у соцзахисті. Таке рішення потрібно приймати на рівні області», - запевнила Наталія Королевська.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі