Перші кроки, спрямовані на децентралізацію влади в Україні, у Житомирському районі дали результати: загальні фонди місцевих бюджетів, прийняті із курсом на децентралізацію, виконано на 179,6%, а отже територіальні громади отримали понад план більше 9 млн. грн. Такі показники озвучила голова Житомирської районної ради, очільниця районного осередку партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Тетяна Парфентієва. За її словами, саме після підведення підсумків надходжень до місцевих бюджетів за перший квартал 2015 року, з’явилося розуміння фактичного орієнтиру місцевого самоврядування у контексті реформ – на рівень сіл та селищ передаються не тільки повноваження, а й кошти для їх виконання.
«Усі 30 сільських та Новогуйвинська селищна ради Житомирського району вперше мають можливість самостійно визначити не тільки рівень податків, а й базу оподаткування: нерухомість, землю, акциз – визначати свою спроможність. Чи не вперше за останні роки Житомирський район за перший квартал 2015 року виконав дохідну частину бюджету на 179,6%, що на 7,6 млн. грн. вище порівняно з 2014 роком», – розповідає Тетяна Парфентієва.
Найбільшого перевиконання досягнуто по акцизному податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – майже 4 млн. грн.; по платі за землю – 770 тис. грн. (159,7%); по рентній платі за спеціальне використання лісових ресурсів – більше 200 тис. грн. (133,3%); по податку на нерухоме майно – 192,3%; по податку на прибуток підприємств – майже у 28 разів, а по екологічному податку – у 2,5 рази більше минулого року.
Сільські громади показують свою спроможність самодостатності, спроможність забезпечувати себе самостійно – саме про це з 1991 року – року проголошення Незалежності України – мріяла кожна громада. У першій четвірці по виконанню плану по власних доходах Зарічанська сільська рада – 835,9%, Левківська – 734,6% , Садківська – 666,7% , Станишівська – 329,1%. Високі показники перевиконання у Глибочицькій сільській раді – 362,1%, Новогуйвинській селищній раді – 155,8%. У результаті чого до бюджетів сільських та селищної ради надійшло додатково більше 2,6 млн. грн.
Із Державного фонду регіонального розвитку Житомирщина отримає 119 млн. грн., які будуть розподілені обласною конкурсної комісією у контексті стратегічного розвитку області і держави.
«Ми вже почали активно працювати над можливостями та перспективами добровільного об’єднання територіальних громад. Це створює інвестиційну привабливість, здатність сільських, селищного голів приймати рішення та залучати інвесторів, наповнювати бюджет і врешті спрямовувати ресурси на вирішення проблем громади – будь-то дитячий садок, дорога, ФАП, енергонезалежність тощо. Саме у найближчі місяці від активності громад у цьому процесі залежить їх майбутнє», – говорить Тетяна Парфентієва.
Прес-служба Житомирської територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність»