Суспільство

Рятувальники радять житомирянам відпочивати обережно: за підпал трави передбачена відповідальність

3 May 2015, 14:26

Тривають травневі свята, під час яких численні компанії виїжджають "на природу" та смажать шашлики на багатті. Однак слід бути обережними, щоб відпочинок не обернувся лихом для екосистеми, - нагадують рятувальники.

"Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області закликає громадян відмовитися від практики спалювання опалого листя‚ сухої трави та інших рослинних залишків, адже кожен підпал не лише завдає суттєвої шкоди довкіллю, а й призводить до інших негативних наслідків, несучи загрозу життю та здоров’ю людей, - повідомляє пресс-служба управління.  

Вогнем знищується не лише сухостій, але й насіння і коріння живих рослин, пошкоджуються нижні частини дерев і кущів. Руйнується гумус, гинуть ґрунтоутворювальні організми та бактерії, які відіграють важливу роль у мікробіологічних процесах і допомагають рослинам засвоювати корисні речовини. Це призводить до погіршення якості ґрунтів і, як наслідок, до зниження урожайності.

Під час горіння листя та інших рослинних залишків у повітря вивільняються шкідливі хімічні сполуки, які знижують імунітет людини, викликають алергію, захворювання дихальних шляхів, посилюють негативний перебіг хронічних, а також сприяють розвитку онкологічних захворювань".

Дуже часто спалення сухої трави переростає у великомасштабні пожежі, - попереджають рятувальники. Швидкість поширення вогню під час таких пожеж надзвичайно висока, тому локалізувати їх на відкритих територіях дуже важко. Особливо небезпечним є спалювання сухої трави на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, та поблизу лісових масивів.

Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області нагадує, що за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

Ніколи не підпалюйте суху траву у лісі, на полі, городі, біля своїх будівель! Будьте обережні з джерелами відкритого вогню, із сірниками та цигарками.

Якщо ви помітили невелике загоряння трави або тліючу підстилку від покинутого багаття, намагайтеся загасити його самі. Іноді досить просто затоптати полум'я (ще потрібно почекати й переконатися, що трава або підстилка дійсно не жевріють, інакше вогонь може з'явитися знову).

Якщо пожежу не можливо загасити самотужки – негайно телефонуйте до оперативно-рятувальної служби «101», повідомте про виявлений осередок загоряння та вкажіть точне місце його знаходження.

Як повідомляв Житомир.info, за самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків законодавством України передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу: на громадян – від 170 грн. до 340 грн., на посадових осіб від 850 грн. до 1190 грн.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі