Народні депутати, обрані по мажоритарних округах Житомирської області, за п’ять місяців роботи у Верховній Раді зареєстрували лише 37 депутатських запитів.
Аналіз поданих запитів зробила Громадянська мережа ОПОРА.
Рекордсменом серед народних обранців від Житомирської області є Віктор Развадовський – 15 запитів, найменше подав Володимир Литвин – 2, Володимир Арешонков, Павло Дзюблик, Олександр Ревега та Борислав Розенблат подали по 5 запитів.
Серед 15 запитів Развадовського (1 – колективний, 14 – індивідуальні) безпосередньо стосується його Чуднівського округу 14.
Арешонков подав 5 індивідуальних запитів, з них 4 стосуються Коростенського округу.
У Дзюблика з 5 запитів (4 – колективні, 1 – індивідуальний), безпосередньо стосуються Малинського округу лише 3.
Ревега – 5 запитів (4 – колективні, 1 – індивідуальний), з них по Бердичівському округу лише 1.
Розенблат був співавтором 5 колективних запитів і жоден з них не стосується безпосередньо його округу №62 (м.Житомир);
Литвин подав 2 індивідуальні запити, з них 1 – по Новоград-Волинському округу.
ОПОРА зібрала та проаналізувала інформацію про кількість, тематику запитів поданих депутатами Верховної Ради України за 5 місяців діяльності Парламенту.
282 народні депутати з початку роботи парламенту зареєстрували 1451 депутатський запит. Найбільше уваги нардепи приділили темам дотримання законності, економічним та соціальним питанням, на які припало 60% від усіх запитів (857). Значно менше депутати цікавились питаннями законотворення (два запити від депутата Блоку Петра Порошенка Михайла Довбенка про діяльність ДП «Укрспирт»). Гуманітарних питань стосувались лишень 20 депутатських звернень.
Нагадаємо, що депутатський запит – це вимога народного депутата, народних депутатів чи комітету Верховної Ради України дати офіційну відповідь з питань, віднесених до їх компетенції. Запит заявляється на сесії Верховної Ради України до Президента України, до органів Верховної Ради України, до Кабінету Міністрів України, до керівників інших органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також до керівників підприємств, установ і організацій, розташованих на території України, незалежно від їх підпорядкування і форм власності.