Житомирські правоохоронці підвели підсумки місячника добровільного роззброєння.
Загалом впродовж місяця мешканці області здали понад 250 одиниць зброї та спецзасобів і більш як 2100 боєприпасів.
«Якщо говорити про статистику, то більше зброї здано, ніж в попередньому році. За кожним випадком експерти нашого центру проводять дослідження цієї зброї і дають висновок: що це за зброя, чи вона придатна для подальшого використання. Якщо вона придатна, громадянин, який її здав, має право у подальшому зареєструвати її на себе. Яка не придатна - вона здається на склад озброєння, відповідно у нас є створена комісія і ми вже здаємо на утилізацію, тобто на переплавку», - констатує начальник управління громадської безпеки УМВС України у Житомирській області Володимир Мазарчук.
У колекції правоохоронців є і гранатомети, які наряд патрульної служби виявив у Житомирі. Нині міліціонери з’ясовують походження цих зразків. Також представлені саморобні унікальні екземпляри зброї та старі іржаві знахідки.
Правоохоронці попереджають, що незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами або вибуховими речовинами карається позбавленням волі від 3 до 6 років, втім в міліції запевняють, що здати зброю і уникнути кримінальної відповідальності громадяни можуть у будь-який час.