Суспільство

У Житомирській області екологи спільно з лісівниками реставрували меморіал до Дня Перемоги

11 May 2015, 13:43

Сімдесяту річницю перемоги у Великій Вітчизняній Війні відзначили у селі Мелені на Житомирщині. Близько сотні селян зібралися на центральній площі біля оновленого меморіалу, щоб відзначити пам’ятну дату.

Меленівський селищний голова Анатолій Крошко каже: ця перемога далася великою ціною, і пам’ять про неї треба передавати майбутнім поколінням.

“Історію потрібно пам’ятати і передавати із покоління в покоління. Ми ще знаємо, ми ще пам’ятаємо, а онуки вже не дізнаються, щоб вони знали, треба їм передавати це. Нажаль, учасників тих подій стає все менше і менше, в нас, я пам’ятаю, тут було більше 20 місць, і були ветерани, а зараз, бачите, пару чоловік, - говорить Анатолій Крошко.

Народний депутат України Володимир Арешонков розповідає: наразі у Коростенскому районі залишилося лише близько п’ятдесяти учасників Великої Вітчизняної війни, і для них ця річниця особливо тяжка, адже в ці дні на Сході нашої країни знову воєнні дії.

“Вони робили все для того, щоб більше ніколи ніхто не страждав, щоб ніхто не гинув, а сьогодні, дивлячись на те, що відбувається в рідній країні, дивлячись, як наші брати стріляють нам у спину, і від їх куль гинуть наші діти, вони не розуміють цього, вони просять, вони благають: всі, від кого залежить сьогодні встановлення миру і спокою в державі, зробіть все необхідне, - каже Володимир Арешонков.

Спеціально до сімдесятиріччя великої перемоги екологами та лісівниками відновлено меморіал на центральній площі селища. Перший заступник начальника державної екологічної інспекції у Житомирській області Руслан Антонюк розповідає: спільними зусиллями за декілька днів вдалося відновити пам’ятні дошки та братську могилу, також оновлено меморіал героям-розвідникам.

“По-перше, ми повністю відновили всі плити із написами, зробили пам’ятну дошку, посадили біля трьох тисяч квітів. Допомагали, по перше, наші всі працівники, працівники малинського лісгоспу, і приходили також діти Меленівської середньої школи, - каже Руслан Антонюк.

Лісничий Барвінківського лісництва Петро Гаєвський додає: працівники з відданістю поставилися до завдання і допомагали відновляти меморіал навіть у неробочий час.

“Залучались наші працівники у вільний від роботи час: ввечері, чи після роботи вже, чи на вихідних. За три-чотири дні ми зробили ці дошки, посадили квіти, - розповідає Петро Гаєвський.

Працівники екологічної інспекції сподіваються, що оновлений меморіал допоможе молодому поколінню зберігати пам’ять про Велику Вітчизняну Війну.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі