Управління освіти Житомирської міської ради провело тендер на придбання картоплі для житомирських дитсадків. Переможцем стало ПАТ «Продцентр».
Про це йдеться в оголошенні на сайті Державних закупівель.
У квітні управління освіти Житомирської міської ради оголосило про проведення відкритих торгів для придбання 280 тонн звичайної картоплі та 70 тонн ранньої картоплі для дошкільних навчальних закладів та навчально-виховних комплексів міста. За умовами тендеру, продукція, що має бути поставлена протягом травня-грудня 2015 року, повинна відповідати наступній характеристиці:
«Картопля - бульби за зовнішнім виглядом повинні бути цілими, сухими, без ознак захворювань, без паростків, однорідними за забарвленням ( не в'ялими та без зелених плям ), дозрілими, середнього розміру (вага не менше 200-250 гр.). У розрізі бульба повинна бути без порожнин. Бульби з сухою гнилизною, фітофторозом, залістою плямистістю та бактеріальними гнилями не допустима. Вміст крохмалю не нижче 15%. Картопля має бути ціла, чиста, суха, непроросла, не зів’янула, не позеленіла, без механічних пошкоджень (механічні пошкодження глибиною не більше 5 мм. і довжиною не більше 10 мм. (порізи, вм’ятини, тріщини) допускаються не більше ніж на 2% загальної кількості картоплі. Запах, властивий даному сорту, без стороннього запаху і смаку, округло-овальної форми. Розмір картоплі не менше 45 мм. у поперечному розрізі. Наявність в’ялих картоплин з легкою морщиністю, роздавлених, половинок і частин картоплин, пошкоджених сільськогосподарськими шкідниками та хворобами, підморожених, запарених та наявність землі, органічних і мінеральних домішок не допускається. Відповідність кожної партії продукції технічним, екологічним, санітарним вимогам повинно підтверджуватися декларацією виробника та відповідними діючими ветеринарними документами», - йдеться у технічному завданні.
19 травня стали відомі результати проведених торгів. Переможцем тендеру було визнано ПАТ «Продцентр», пропозиція якого виявилась найвигіднішою. Так, 280 тонн картоплі для житомирських дитсадків підприємство поставить за 1 млн. 615,6 тис. грн., тобто по 5,77 грн./кг, а 70 тонн ранньої картоплі – за 666,4 тис. грн., тобто по 9,52 грн. за кг.
Крім ПАТ «Продцентр», у тендері приймало участь ПОЖМ «Заготівельно-збутова база», пропозиція якого виявилась дещо дорожчою.
Як повідомляв Житомир.info, у 2013 році управління освіти Житомирської міської ради за результатами тендеру уклало договори з ПАТ «Продцентр» на поставку масла по ціні спреду - по 34,19 грн./кг. У кінці року депутат Житомирської міськради Наталія Боровська з’ясувала, що під виглядом вершкового масла дітям у дитсадках дають спред. Проте спочатку влада усе заперечувала, допоки у Житомирі офіційно не провірили масло у дитсадках, яке знову виявилось спредом. Влада почала шукати «крайніх» і лише в 2014 році за результатами прокурорської перевірки дотримання вимог законодавства по забезпеченню якісного харчування дітей в дошкільних навчальних закладах Житомира було розпочато кримінальне провадження.