Політика

Дмитро Тимчук та Тетяна Чорновол вчили юних журналістів Житомирщини проводити розслідування

25 May 2015, 13:03

 У рамках проекту Школа журналістики, яка проходить за підтримки Павла Дзюблика, відомі журналісти-розслідувачі, а нині народні депутати, провели у Черняхові майстер-класи для майбутніх журналістів.

Як зазначили тренери, основною метою їхнього візиту є розбудова демократичного суспільства, а журналісти - це рушійна сила у соціумі. Вони показують ситуацію зсередини, розповідають невідомі факти та в певній мірі виконують виховну функцію.

Дмитро Тимчук, координатор групи «Інформаційний супротив» та керівник громадської організації «Центр військово-політичних досліджень», розповів про ситуацію на Донбасі, де безпосередньо перебував певний час, працюючи військовим журналістом: «Україна не програє в інформаційній війні, вона просто не бере в ній участі. Лише 10% інформації, яку ми отримуємо із зони бойових дій, є прилюдною, це робиться з певних міркувань безпеки».

Молодим журналістам Дмитро дав пораду завжди зображати тільки голу правду, точні факти, перевіряти інформацію за декількома джерелами, аби мати об’єктивне бачення. «Розібратися, у чому правда, - обов’язок журналіста. Журналіст не повинен бути учасником події, він повинен бачити все збоку. При написанні статей позиція журналіста має бути громадянською і людяною», - розповідає Дмитро Тимчук.

Виступ Тетяни Чорновол був майже повністю присвячений журналістським розслідуванням. Вона розповіла, що зараз ідеальних розслідувань дуже мало, і в певній мірі це через складну економічну ситуацію та затратність цієї справи, адже розслідування може проводитись від тижня до місяця, чи навіть більше. Тетяна підкреслила, що ситуація у сфері журналістських розслідувань ускладнилась за часів Віктора Януковича. Основним важелем до написання резонансних розслідувань для Тетяни стала власна інтуїція. На останок дипломований журналіст зауважила, що в журналістському розслідуванні в першу чергу потрібно переконати себе.

Координатор Школи журналістики Ірина Ярмоленко висловила подяку як ідейному натхненнику, так і тренерам. Ірина переконана, що кожен має робити усе можливе, щоб країна змінювалася, на тому місці і в тій сфері, де він є: «Журналісти - бджоли, які переносять інформаційний пил. Важливо, щоб це перенесення було правдивим, легко доступним, цікавим. Журналістика в районах областей потребує серйозного втручання. 27 травня відкриття школи в Коростишеві. Ті райони, які не зможемо покрити за підтримки Павла Дзюблика, маємо все одно об'їхати. Такий висновок можна зробити з реакції на Школу журналістики від її учасників».

Після закінчення лекції, учасники школи долучилися до Маршу вишиванок, організованого Молодіжним рухом Черняхівщини. Його лідерами є Андрій Кос та Віталій Кріль. На заході зібралось близько трьохсот людей у вишиванках. У програмі дійства маленькі патріоти зачитали вірші, люди співали пісень, пройшлись маршом по місту та виклали слово «МИР». Після цього у містечку відбувся концерт та благодійний ярмарок.

Відзначимо, що цьогоріч День вишиванки проходив під гаслом «Вишиванка – твій генетичний код».

Ірина Скоростецька, Центр Суспільних Комунікацій

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі