24 травня у місті Олевську Житомирської області стартував багатоденний заплив на репліках давньоруських човнів, так званих, «довбанках». Маршрут пролягатиме річками Уборть, Прип’ять та Дніпро і завершиться у Вишгороді Київської області. Загалом протяжність шляху складе 410 км. Триватиме така експедиція майже місяць.
Про це на своїй сторінці у фейсбук повідомляє спільнота Житомирська археологічна експедиція.
«24 травня із Олевська Житомирської області стартує багатоденний заплив на репліках давньоруських човнів - т.зв."довбанках" виконаних в рамках міжнародного проекту «Балтія та Причорномор’я, експериментальна реконструкція торгівельних шляхів». Проект виконується на базі Zhitomir archaeological expedition - керівник Петраускас Андрій. Дорога мандрівників пролягатиме річками Уборть, Прип’ять та Дніпро. Велика частина шляху експедиції проляже територією Білорусі, де вони пройдуть територією кількох національних парків та великих міст. Також «флотилія» пройде через Чорнобильську зону відчуження. Фінішем запливу стане місто Вишгород. За майже місяць шляху експедицією заплановано подолати ледь не півтисячі кілометрів. Окрім найголовнішої мети - випробувати ходові якості човнів, члени експедиції мають намір випробувати деякі рецепти із автентичної походної кухні. Для цього було заготовлено кілька десятків кілограмів м'яса свині та курки, частину якого було висушено, а частину зав’ялено. Кожного дня увесь найближчий місяць хлопці будуть передавати інформацію щодо свого місцезнаходження, ходу експериментів: як «довбанкового», так і кулінарного», - розповідають у спільноті.
Ідея такої мандрівки виникла після того, як експериментальним шляхом вдалося відтворити давньоруський човен-довбанку. Учасники експедиції зізнаються, що здійснивши таку мандрівку, вони планують повторити шлях, описаний у Констянтина Багрянародного. У своїй праці «Про управління імперією» він пише: «славяне … рубят однодревки в зимнюю пору, и отделав их, когда лед растает приходять в Киев и продают русам».
Пороги на річці Уборть
Маршрут експедиції