26 травня 2015 року набрав чинності Закон України № 475-VIIІ від 21.05.2015 року «Про внесення змін до деяких законів України щодо відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи».
Строк подання відомостей про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) юридичними особами, які зареєстровані до 25 листопада 2014 року та не внесли такі відомості до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців шляхом подання реєстраційної картки форма 4 державному реєстратору, продовжений на 4 місяці – до 25 вересня 2015 року.
Даний закон змінив перелік юридичних осіб, звільнених від обов’язку подання відомостей про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів).
Таким юридичними особами тепер є:
· політичні партії,
· творчи спілки та їх територіальні осередкі,
· адвокатські об’єднання,
· торгово-промислові палати,
· релігійні організації,
· державні та комунальні підприємства,
· державні органи, органи місцевого самоврядування та їх асоціації,
· юридичні особи, учасниками яких є виключно фізичні особи, якщо кінцеві бенефіціарні власники (контролери) таких юридичних осіб збігаються з їх учасниками (членами),
Не подають зазначені відомості також юридичні особи, які подали державному реєстратору відомості про свого кінцевого вигодоодержувача (вигодоодержувачів), у тому числі кінцевого вигодоодержувача (вигодоодержувачів) їх засновника, якщо засновник-юридична особа.
Закон змінив норму щодо внесення відомостей про відсутність кінцевого бенефіціарного власника: з 25 травня відомості про відсутність кінцевого бенефіціарного власника вносяться до ЄДР на підставі реєстраційної картки форми 4 у графі «Прізвище, ім’я, по батькові (за наявності)» у блоку «Відомості про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів)» записом «відомості відсутні».
Як повідомляв Житомир.info, у листопаді 2014 року були внесені зміни в законодавство про реєстрацію юридичних осіб, передбачені Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодонабувачів юридичних осіб та громадських діячів». Однак форму, згідно з якою треба було здавати дані, затвердили тільки у квітні. Житомирські підприємці по кілька днів стояли у чергах до відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.