Політика

Вадим Кривенко: Об’єднані громади отримають фінансову самостійність та можливість вирішувати земельні питання на місцях

29 May 2015, 11:30

Ухвалення Перспективного плану формування територіальних громад області стане першим кроком до проведення реформи із децентралізації.

Про це під час сесії Житомирської обласної ради з трибуни заявив Народний депутат Вадим Кривенко. Він переконаний, що незважаючи на ряд побоювань та застережень із боку депутатів, рішення принесе області тільки користь.

«Щоб пройти довгий шлях, потрібно зробити перший крок. Якщо нічого не робити і пояснювати усе якоюсь незрозумілістю і різними обставинами чи фінансовими застереженнями, то цей крок так ніколи і не буде зроблено. Ми залишимося там, де ми є сьогодні», - коментує Кривенко рішення щодо утворення об’єднаних громад.

Депутат наводить приклад, як приймався Бюджетний кодекс, в тому числі із децентралізацією місцевих бюджетів. Кривенко каже, що і керманичі області, і керівники фінансових установ телефонували і казали, що приймати такий Кодекс не можна.

«Ми прийняли цей Бюджетний кодекс, потім доопрацьовували, враховували побажання та внесли зміни. Через три місяці маємо результат. Перевиконання зведеного бюджету області – 188 мільйонів за перший квартал. Коли таке було? Якщо така динаміка залишиться, а вона має залишитися, бо перший квартал найбільш проблемний, то зароблені гроші можна розподілити і направити на ті напрямки, які їх потребують», - додає Вадим Кривенко.

Те ж саме стосується і рішення про об’єднання громад, яке обговорювали у стінах обласної ради. Громади, які будуть сформовані до місцевих виборів, будуть їх проводити відповідно до нового законодавства, яке зараз розробляється у Раді. Об’єднана рада матиме пропорційне представництво усіх громад, які до неї увійдуть.

«Рішення потрібне. Сьогодні ви говорите про те, що реформи погано втілюються у життя. Зараз держава надає право бути творцями цих реформ. Зараз є сотні тисяч людей у різних районах, які чекають цієї реформи, які чекають нового статусу для своїх населених пунктів та громад. Вони зможуть вирішувати земельні питання на сесіях рад об’єднаної громади, а не отримувати вказівки із Держкомзему. Ці громади будуть формувати свій бюджет так, як їм треба, а не отримувати гроші із центрального. Якщо не робити кроків – нічого не буде», - закликав депутатів облради нардеп Кривенко.

Нагадаємо, що Верховна Рада іще у лютому прийняла закон про добровільне об’єднання територіальних громад. Він надає право місцевим громадам право на фінансову самостійність. Учора депутати Житомирської обласної ради прийняли рішення про «Перспективний план формування територій громад області». Згідно із цим документом, на території 23 адміністративних районів Житомирщини замість 631 сільської, селищної та міської громад залишається 60 об’єднаних територіальних громад, які самостійно зможуть управляти фінансами, ресурсами та визначати пріоритети розвитку.

Прес-служба «Народного фронту»

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі