10 червня на третьому пленарному засіданні 47-ї сесії Житомирської міської ради депутати затвердили місцеві податки та збори.
За це рішення проголосували 35 з 42 присутніх у сесійній залі (всього в Житомирській міськради 60 депутатів).
Ставки податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються у відсотках до розміру мінімальної зарплати, встановленої законодавством України на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв.м бази оподаткування.
Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки:
ставки податку для об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних осіб, встановлюються в розмірі 0,5%;
ставка податку до об’єктів нежитлової нерухомості некомерційного призначенні для фізичних осіб (в т.ч. на 2015 рік) – 0,1%;
ставка податку для об’єктів нежитлової нерухомості комерційного призначення для фізичних осіб (в т.ч. на 2015 рік) – 1%.
Ставка податку для об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, що перебувають у власності юридичних осіб, встановлюється (в т.ч. на 2015 рік) в залежності від місця розташування: центральна частина – 1%, середня частина – 0,75%, інші – 0,5%.
Центральна частина міста (червона лінія), податок – 12,18 грн/кв.м
Середня частина міста (синя лінія), податок – 9,1 грн/кв.м
Ставка земельного податку для громадян (присадибні ділянки) встановлена у розмірі 0,03% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, для інших платників (інші категорії земель) – 1%.
Від сплати земельного податку звільняються: інваліти І та ІІ групи; особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років; пенсіонери (за віком); ветерани війни; постраджалі внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Транспортний податок встановлений з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 тис. грн за кожен легковий автомобіль, який використовується до 5 років і має об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.
Встановлений також єдиний податок для суб’єктів господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності: для першої групи – 10% до розміру мінімальної зарплати, для другої групи – 20%. Для платників третьої групи відсоткова ставка встановлюється у розмірі: 2% - у разі сплати ПДВ згідно з Податковим кодексом, 4% - у разі включенні ПДВ до складу єдиного податку.
Як повідомляв Житомир.info, на пленарному засіданні 10 червня депутати затвердили середню базову вартість 1 кв. м землі – 249 грн 80 коп.
Поради від податківців щодо розранунку податку на нерухомість читайте тут.
На сесію приїхав нардеп від Радикальної партії Ігор Мосійчук