Городина у селі Агатівка Бердичівського району пожовтіла після того, як на сусідніх полях отрутохімікатами обробили сою.
«Ось три дні тому такий горох став, пожовк зовсім. І куди його тепер дітям давати, що з ним робити – я не знаю. Вже ж пізно пересаджувати і пересівати. Не знаю я, що робить», - бідкається місцева мешканка Марія Войтович.
Жінка у розпачі – уся городина, яку вона насадила на своїх 25-ти сотках, гине просто на очах. Найбільше постраждали малина, квасоля, горох, помідори, люцерна. Те, що городину їсти небезпечно, люди переконались на собі.
«Полуницю ходили їсти і через час сиділи в туалеті. Діарея була. То зараз вже не пускаю зовсім дітей на полуницю», - каже Марія Войтович.
«Звертаються з алергічним реакціями, які вони не можуть зрозуміти, діареї в дітей, в дорослих, доходить до того, що навіть у тварин», - констатує фельдшер місцевого ФАПу Марина Єрмошина.
Селяни розповідають: поля обробляли хімікатами у вітряну погоду, тож вітер відносив отруту на село.
Керівник аграрного підприємства до людей не приїхав. Телефоном повідомив, що поля обробляла фірма-підрядник. Чим кропили і чи дотримувались усіх норм, директор не знає. Але збитки людям обіцяє компенсувати, якщо такий факт буде доведений.
«Ми займаємося внутрішнім розслідуванням з даного приводу, хоча я не думаю, що ми могли заподіяти якусь шкоду, але як вже є така інформація, ми це все перевіримо. Якщо ми заподіяли шкоду, вона буде компенсована», - каже керівник агропідприємства Євгеній Сиротенко.
Сільський голова звернувся до фіто-санітарної служби та екологічної інспекції. Під зверненнями підписалися усі постраждалі селяни.
«З порушенням вони вносили. Був сильний вітер, погодні умови не дозволяли це робити і в час денний вони вносили. Обіцяли, якщо ми будемо обробляти, будуть таблички, будуть всі знати, всі попереджені. Але цього не відбувається», - каже Осиківський сільський голова Сергій Маркусевич.
Люди у селі нарікають: такі випадки повторюються мало не кожного літа, а за безвідповідальність при роботі з хімікатами ніхто не відповідає. Тож мають намір розірвати з фермером договори оренди і обробляти землі власними силами.
За словами селян, це вже не перший такий випадок у Агатівці.
Як повідомляв Житомир.info, в травні 2012 року у селі Агатівка Бердичівського району місцеві мешканці скаржились на фермерів, які за допомогою літака обробляли поля отрутохімікатами і ті потрапили на присадибні ділянки, Влітку того ж року у Агатівці та сусідніх селах почали масово гинути бджоли.