Суспільство

Під Житомиром десантники вчаться зупиняти кровотечі, коли над головою свистять кулі

19 June 2015, 17:05

Швидко і якісно надавати першу медичну допомогу на полігоні під Житомиром навчають десантників 95-ї окремої аеромобільної бригади. Щоденно десятки бійців до автоматизму доводять ці навички, адже в умовах справжнього бою кожна згаяна хвилина може коштувати військовослужбовцеві життя.

Інструктор Людмила роздає ролі десантникам 1-го батальйону 95-ї бригади: одні поранені, інші – їх рятують. Завдання команди – зупинити кровотечу, винести умовного пораненого з-під куль і передати медикам. Завдання ускладнює смуга перешкод і шквал вибухів.

У тих, хто не пригинає голову, миттю влучають. Основне правило: рятуй, але й про власну безпеку подбай. Тут головне діяти швидко та вміло, не звертаючи увагу на вибухи, дим і крики.

«Вони повинні звикнути до цього всього, коли шумить, коли гримить і працювати в таких умовах. Тому що в бою відключається абсолютно все, працюють тільки руки, механіка», – пояснює інструктор з тактичної медицини Людмила Салій.

Інструктори задоволені: команда впоралась із завданням, усіх поранених – врятовано. Бійці на тому не скаржаться. Ті, в кого за плечима досвід служби в АТО, на власному досвіді переконалися, що навички тактичної медицини дійсно рятують життя.

«Важко у навчанні, легко у бою. Краще тут поганяють. Зате там люди будуть краще мислити. Дуже важливо, щоб людина не розгубилася, щоб вона надала цю медичну допомогу у якнайкоротший строк. Тому що дуже багато бійців помирають від втрати крові. Не від самих поранень, а від втрати крові», – каже військовослужбовець 95-ї окремої аеромобільної бригади Юрій.

Іван – родом з Полтави. Свій іспит з тактичної медицини він проходив на Сході в умовах справжнього бою, коли допомога знадобилася його побратиму.

«Бій тривав і під час бою я надавав допомогу. Поранення все осколочне було, я автоматично все робив. Я навіть не думав, що за чим буде. Вже на автоматі все просто відпрацьовував», – каже боєць.

Уміти швидко надавати першу медичну допомогу має кожен десантник, впевнені у бригаді, тож тренування на полігоні проводять мало не щодня.

«Ті підрозділи, які знаходяться у зоні АТО, там проводяться такі ж самі заняття, ми туди відрядили також інструктора нашого і там на базі військових частин на базі таборів проводяться такі ж самі заняття», – розповідає т.в.о. начальника медичної служби командування ВДВ Віталій Череватов.

Наразі десантників навчає лише двоє професійних інструкторів з тактичної медицини, втім незабаром їх кількість планують збільшити до 25-ти.

Фоторепортаж дивіться тут

 

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі