Тепловий лічильник від німецько-українського проекту "Енергоефективність у громадах" GIZ отримає ОСББ "Наш дім - Житомир".
Під час семінару "Житомир енергоефективний – почни з себе", який пройшов у місті 18 червня в рамках Європейського тижня сталої енергетики, серед представників ОСББ було розіграно сертифікат на встановлення лічильника теплової енергії.
Галина Курятова головою правління ОСББ є вже 3 роки. Жінка каже, що мешканці мають хороший будинок, а ось лічильника на тепло справді не вистачало.
"Відчуваю радість, адже він потрібен нам був, щоб мешканці платили менше за тепло та гарячу воду", – каже вона.
Встановлення такого лічильника - один з кроків до зменшення споживання енергоносіїв. За словами Сергія Сухомлина, у житомирян, як і всіх українців, на разі не має іншого шляху, як кардинально зменшити енергоспоживання.
"Для прикладу, якщо європейські сучасні енергоефективні будівлі споживають зараз 30-40 Вт енергії у рік, то в Україні, як правило, - це 250-300 Вт у рік. У нас багато роботи на шляху по утепленню і зменшенню енергоспоживання, і цей шлях нам необхідно пройти значно швидше, ніж більшість європейських країн. У нас просто не має іншого виходу".
У Житомир провести семінар приїхали експерти з питань енергозбереження та енергоефективності в житловому секторі. Представники Укргазбанку та Ощадбанку розповіли присутнім про діючу Урядову програму стимулювання населення щодо впровадження енергоефективних заходів, згідно з якою за певних умов держава компенсує до 40% від вартості обладнання та матеріалів. Також під час зустрічі спікери розповідали про вигоди з впровадження енергоефективних заходів для багатоквартирного житлового будинку.
"Для чого потрібна тепломодернізація? Це збільшення по сьогоднішньому законодавству України енергоефективності будівель, покращення комфорту в цих будівлях, значне зменшення споживання енергії і для кінцевого споживача - господаря квартири, збільшення вартості помешкання, тобто, така квартира буде дорожчою для продажу," - розповів присутнім кандидат технічних наук, науковий співробітник ТОВ "БТК-Центр Комплект" Михайло Уланов.
Поки заходи з утеплення будинків та встановлення у них теплових лічильників та індивідуальних теплових пунктів сягнуть кожного дому, житомиряни вже сьогодні можуть з маленьких кроків почати економити на енергоносіях шляхом свідомого споживання енергоресурсів: чистити зуби із закритим краном, замість ванни приймати душ, на ніч вимикати прилади з розетки, замінити лампи розжарювання на енергоефективні, встановити енергоефективні склопакети, більше використовувати настільну лампу або торшер замість центрального освітлення, регулярно чистити електрочайник (накип на 30% збільшує витрати на підігрів води), холодильник встановити подалі від плити, зменшувати вогонь після закипання, не забувати слідкувати за шаром льоду на продуктах у морозильнику - чим він більший, тим більше енергії споживається, тощо.
Прес-служба Сергія Сухомлина