У Житомирській області до кінця року планують закрити 76 малокомплектних шкіл.
Про це Житомир.info розповів начальник управління освіти Житомирської облдержадміністрації Вадим Калінін.
«Зараз ми працюємо спільно з районними відділами освіти над вирішення нагальних питань в галузі освіти, в тому числі й оптимізації шкіл. Цього року в області планується оптимізувати 76 малокомплектних шкіл. Станом на 15 червня 2015 року згідно рішень сесій місцевих рад оптимізовано 37 шкіл. До початку 1 вересня цього року дане питання буде розглянути ще стосовно 39 малокомплектних навчальних закладах», – повідомив Вадим Калінін.
«За словами посадовця, щорічно зменшується кількість учнів у школах і закриття одного малокомплектного навчального закладу дасть зекономити від 100 до 760 тис. грн.
Якщо середній норматив у повнокомплектних школах становить 8,898 тис.грн на утримання одного школяра, то у малокомплектних – у 3,3 рази вищий, тобто 29,3 тис.грн. При цьому якість освіти не підвищується. За нашими розрахунками, закриття однієї малокомплектної школи дасть можливість зекономити бюджету від 100 до 760 тис.грн в рік. Учнів переводитимуть до найближчих шкіл та забезпечуватимуть підвезенням», розповів начальник управління освіти Житомирської ОДА.
Наразі Житомирській області потрібно ще 61 шкільний автобус, аби всі учні закритих шкіл змогли доїхати до нових навчальних закладів.
«Кожному району, у зв’язку з оптимізацією шкіл, не вистачає 2-3 автобуси. Проте ми займаємося цим питання і до початку навчального року маємо забезпечити всі населені пункти Житомирської області 100% підвозом дітей. Для цього залучаємо і перевізників», – повідомив Вадим Калінін.
Також він наголосив на тому, що малокомплектні школи закриває не обласне управління освіти, а міські та районні ради.