- Володимир Миколайович! Ви називаєте себе людиною ВОЛІ. Це якось пов’язано з політичною партією ВОЛЯ?
В.К.: Наша держава переживає складні часи. Скоро вже рік, як ми обрали новий склад Верховної Ради, але нових облич там виявилося набагато менше, ніж сподівалися. І навіть з нових людей багато хто просто увійшов у давнонапрацьовану і заполітизовану систему і одразу задовільнився власним становищем. На жаль, знову там у фаворі меркантильно-партійні інтереси, кулуарні домовленості і лише приблизно третина народних обранців, на мій погляд, дійсно бажають і працюють на благо громади і на впровадження реформ у країні. Мені, як громадянину, сподобалося у партії ВОЛЯ те, що ця партія обрала новий підхід встановлення лідерства серед своїх членів. Це не є партійний список персонально відданих людей «вождю партії», а саме критерій народної підтримки визначає стан лідерства. За цим принципом я фактично став одним з лідерів партії ВОЛЯ, саме по м. Житомиру.
- Чим партія ВОЛЯ у Житомирі може заявити про себе?
В.К.: Дійсно, ми ще не є широко відомою партією у Житомирі. Тим не менш, нас знають і до нас звертаються люди. Ми провели декілька корисних акцій. Люди ВОЛІ допомогли відстояти прибудинкову земельну ділянку від незаконної забудови, захистили підприємців-квіткарів, наші фахівці юридично підтримують людей-інвесторів житлової забудови від незаконних дій ТОВ «Олвіта-Буд», захищають права членів житлово-будівельного кооперативу «Космос», тощо. У нас діє приймальня на майдані С.П.Корольова, 5, куди звертаються громадяни з різними проблемами. І в залежності від їх вагомості, ми намагаємося їх вирішувати, як на моєму місцевому депутатському рівні, так і на рівні депутата Верховної Ради Ірини Суслової. Завжди раді допомогти!
- Ваші взаємовідносини з діючою владою?
В.К.: Я є людиною, яка звикла приймати рішення самостійно і нести за це персональну відповідальність. І тим не менш, я прекрасно розумію командну роботу і вважаю її єдино правильною у досягненні певних результатів, як в бізнесі, так і у політиці. Мені більш до вподоби спільне обговорення командного напрацювання дій, ніж звичайне виконання «завдань партії». Всі дії партії ВОЛЯ йдуть за вимогами від звичайних людей, від народу, тому я, як керівник осередку партії є фактично координатором дій та заходів, які спрямовані на досягнення позитивних результатів. Головним нашим спільним завданням є максимальне наближення до народу, до потреб звичайних людей та намагання найшвидшого вирішення їх проблем. Сьогодні суспільство вимагає від влади рішучих дій боротьби з корупцією, зі свавіллям та байдужістю посадових осіб різного рангу, тобто всіх тих системних проблем, які накопичилися протягом останніх 20 років. І якщо вирішення цих проблем є завданням влади, то ми тут безумовно союзники, а ніяк не опоненти.
- Ви задоволені прийнятим у першому читанні законопроектом «Про місцеві вибори»? Що можете прокоментувати?
В.К.: Я задоволений тим, що взагалі почався процес змін у виборчій системі. Але деякі незрозумілі аспекти є і у новому законопроекті. На сьогодні це дійсно тільки перше читання і редакція законопроекту може ще змінитися. Тим не менш, дещо можу прокоментувати вже зараз. Вважаю дійсно суперечливим те, що кандидат у депутати міської ради, якщо буде йти по списках маловідомої партії, навіть якщо він набере абсолютну підтримку виборців на своєму окрузі, може не стати депутатом, якщо «його» партія не подолає 5% бар’єр. Тобто з однієї сторони ліквідація т.зв. «мажоритарки» унеможливлює скупку голосів за гречку, але з другої сторони вимагає від кандидата, незалежно від рівня його підтримки народом, ставати членом вже відомої партії. Погано це чи не дуже – покажуть вибори, які відбудуться вже восени. Але давайте дочекаємося прийняття остаточної редакції закону.
- Ви маєте амбіції обиратися мером Житомира?
В.К.: Пам’ятаю, що з таким питанням до мене зверталися журналісти на останній сесії. Я тоді відповів, що є інші достойні та вагомі кандидати в мери. Думаю, що взагалі претендентів буде більше десятка. Як відомих, так і не дуже. Але, якщо повертатися до нового законопроекту, то у нас в Житомирі скоріш за все буде обрання мера у два тури. Жодний з кандидатів, вважаю, не набере абсолютну більшість голосів виборців. Щоб мені прийняти остаточне рішення, все ж потрібно чітко зрозуміти правила наступних виборів. Тому трохи зачекаємо.
Ще хочу додати, що посада мера потребує не тільки підтримки людей на виборах, але і обов’язкової владної командної роботи. Вже на другий день після обрання, меру потрібно брати не тільки булаву у руки, але і формувати дієвий виконком, призначати людей, які готові впроваджувати невідкладні зміни в інфраструктурі міста, у житлово-комунальному господарстві, в екології тощо, тобто у повному розумінні – всебічному розвитку муніципалітету. Це дуже не просте завдання, яке під силу лише командному підходу його вирішення.
- Ви ще є головою ГО «Рідний Житомир». Що це за громадська організація і чим вона займається?
В.К.: Дійсно, у минулому році ми створили громадську організацію «Рідний Житомир». Вона фактично стала організаційною основою формування певного кістяку однодумців і фахівців з різних професійних напрямків. Ці люди бажають змінювати життя нашого міста на краще, і що важливо, знають як це робити. Одразу було організовано однойменний благодійний фонд, який очолила моя дружина, і він взяв на себе фінансово-матеріальну підтримку учасників АТО, воїнів-героїв нашої славетної 95-ї бригади, закладів освіти, дошкільного навчання та діточок-інвалідів. Підприємства нашого сімейного бізнесу взяли на себе технічне забезпечення та ремонт техніки для АТО. Я, чесно кажучи, не пам’ятаю всіх сум, на які було виконано робіт, закуплено матеріалів чи надано матеріальної допомоги, але це не є важливим. Важливим є те, що ми цим займалися і будемо займатися, поки не досягнемо миру та злагоди на нашій рідній землі.
Прес-служба ГО «Рідний Житомир»