Суспільство

У лісах Житомирської області почали визначати межі перекопаних бурштиношукачами ділянок

17 July 2015, 14:36

У державних лісогосподарських підприємствах, масиви яких постраждали в результаті незаконного видобутку бурштину-сирцю, розпочались роботи щодо відновлення пошкоджених лісових ділянок.

Про це Житомир.info повідомила прес-служба Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства.

«Проводиться обстеження насаджень, прилеглих до порушених внаслідок незаконного видобування бурштину земель, з метою планування санітарно-оздоровчих заходів. Лісівники мають встановити в натурі межі, визначити загальну площу та обсяги робіт з кінцевим етапом – лісовідновлення. Після цього будуть складені дефектні акти на обсяги робіт по однотипних ділянках на всю площу, на основі яких проектно-дослідний інститут лісового господарства «Укрдіпроліс» розробить проект-завдання на проектування відновлювальних робіт», - йдеться в повідомленні.

Лісівники кажуть, що внаслідок незаконного видобутку бурштину пошкоджено майже 200 га земель лісогосподарського призначення держлісфонду області. Розмір шкоди, заподіяної лісу, становить майже мільйон гривень.

«Перемішування ґрунту, утворення ям, знищення живого надгрунтового покриву, зміна водного режиму (заболочення) та фізико-хімічних властивостей ґрунту, вимивання на поверхню ґрунту материнської породи в результаті роботи мотопомп на глибині 10 і більше метрів, в якій можливий вміст надлишкової кількості токсичних для рослин солей,  пригнічує подальший ріст лісу й вимагає ще й додаткових лабораторних досліджень ґрунту», - зазначають лісівники.

Як повідомляв Житомир.info, 15 липня правоохоронці показали мотопомпи вартістю 2-10 тис. доларів, якими видобувався бурштин у лісах області. 

Фото прес-служби Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі