Політика

Екс-міністр ЖКГ у Житомирі: Потрібно на місцях створювати громадський рух щодо впливу та контролю за тарифами на енергоносії

3 August 2015, 09:03

 Українцям потрібно піднімати знизу громадянський рух для того, щоб реально захищати свої права.

Таку думку висловив голова Спілки власників житла України, міністр ЖКГ України з 2005 по 2010 роки Олексій Кучеренко під час круглого столу-конференції з питань житлово-комунальних послуг та енергоефективності, що відбувся 30 липня у Житомирській обласній бібліотеці.

«Замість того, щоб забезпечити 100-відсотковий облік всіх енергоносіїв, продовжуються ігри з гарними словами: енергоефективність, енергозбереження, а по факту кінцевим вигодонабувачем і отримувачем надприбутків залишається монополіст. То кого держава захищає? Своїх громадян? Відповідь, на жаль, очевидна. Нам потрібно піднімати знизу громадянський рух. Об’єднуватися і починати реально захищати свої права», - висловився Кучеренко.

Захід пройшов за сприяння голови ГО «Рідний Житомир» Володимира Кропивницького. Крім Олексія Кучеренка, участь у конференції взяв також відомий експерт з енергетичних питань в Україні Ігор Черкашин, а також голови ОСББ, Асоціації ОСББ «Жито-Мир», ЖБК, громадські діячі, представники міської та обласної влади, журналісти і активні житомиряни.

 «На сьогодні я ще є заступником голови Громадської ради при Нацкомісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, тому буду розмовляти з вами зрозумілою мовою. Внутрішнє видобування природного газу державними компаніями – це біля 17 млрд кубометрів. Якщо розібратися у обліку, витратах та припинити реальний крадіж, то споживання Теплокомуненерго і населення буде приблизно такого ж об’єму. Висновок: для населення імпортного газу не потрібно», - сказав екс-міністр.

Олексій Кучеренко також вважає, що ціна на український природний газ є предметом домовленості між його власником, народом України, та Урядом.

«Держава передбачає інвестицій в енергоефективність житлових будинків до 2020 року 8,2 млрд евро. А планову економію газу до 2020 року закладає всього у розмірі 2 млрд  кубометрів. Держава передбачає 24 млрд грн на субсидії, які фактично кому йдуть? Правильно, монополіям. (...) Нами разом з експертами напрацьовані певні концептуальні бачення вирішення цих проблем, і ми надіємося, що разом, з вашою допомогою, зможемо досягти певних позитивних результатів», - сказав Кучеренко.

У свою чергу Володимир Кропивницький повідомив, що планує розпочати роботу із залученням житомирян до формування громадської думки: «Ми домовилися з нашими відомими експертами та колегами розпочати спільну роботу щодо реального залучення громади до впливу на тарифи та якості надання житлово-комунальних послуг, щодо необхідності формування громадського руху на місцевому рівні, всіх активних сил, незалежно від партійної належності, яке б змогло реально впливати на тарифну політику як держави, так і на місцевому рівні».

Прес-центр ГО «Рідний Житомир»

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі