Механізм медичного обслуговування учасників АТО в Житомирській області («Дорожня карта»), розроблений в співавторстві члена партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Павла Журбенка, рекомендують використовувати в інших регіонах.
Про це, перебуваючи з робочим візитом на Житомирщині, розповів голова Держслужби в справах ветеранів війни і учасників АТО Артур Дерев’янко.
Під час зустрічі з Дерев’янком у Житомирському обласному госпіталі для ветеранів війни у м. Бердичів головний лікар Павло Журбенко нагадав, з якою метою створювалась програма «Дорожня карта» та зазначив, що якби у часи Радянського Союзу влада приділяла цьому увагу, половина з тих учасників бойових дій кого вже немає, були б живі.
«Як діє програма для учасника АТО? Він звертається в єдине вікно при обласній лікарні, і тут, незважаючи на всі стереотипи, земля починає обертатися навколо нього. Йому варто дати лише довідку учасника АТО або посвідчення учасника бойових дій, заповнити заяву і протягом 20 хвилин його оглядають профільні лікарі. Якщо він потребує якихось додаткових обстежень, вони також надаються у короткі терміни. Після цього визначається яка у нього патологія і приймається рішення куди його направити далі. В це важко повірити, але система справді працює. Важлива і відсутність бюрократії, також якщо є потреба надати доказ, що військовослужбовець дійсно перебуває на лікуванні - довідку автоматично направляють до воєнкому або в військову частину. На сьогодні в області 3720 учасників АТО демобілізовано. Половина з них вже пройшли диспансеризацію. Інші пройдуть у найближчі місяці», – повідомив Павло Журбенко.
Артур Дерев'янко у свою чергу відзначив, програма дійсно дієва.
«Житомирська область є засновниками цієї програми і ми просимо всі шпиталі, які опікуються ветеранами війни, щоб вони брали цю «Дорожню карту» та роботу обласного госпіталю Ветеранів Війни за зразок, щоб, учасник АТО, який прибув сюди в найкоротші терміни міг отримати консультації і потім зразу ж почав лікуватися по своєму профілю. Це треба робити по всій країні. Ми Житомирську область ставимо, як приклад для всіх інших регіонів. Далі ми хочемо зробити єдину базу у електронному вигляді, щоб учасник бойових дій скрізь мав цю електронну карту при собі і у будь-якому закладі охорони здоров’я по всій країні міг отримати послугу», – зазначив Артур Дерев’янко.
Прес-служба Житомирської територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність»