Суспільство

Інструктори про польовий шпиталь на житомирському полігоні: поранені солдати виживають у 97% випадків

19 August 2015, 11:13

Польовий військовий госпіталь з сучасним обладнанням та медикаментами передали медикам високомобільних десантних військ американські військовослужбовці. Подарунок отримали на житомирському військовому полігоні.

Упродовж 10 днів українські військові медики навчались в іноземних колег, як надавати першу медичну допомогу в умовах бойових дій. У вівторок, 18 серпня, продемонстрували результати навчань. За легендою, українські військові вступили у бій з противником. В результаті перестрілки деякі бійці отримали поранення і були евакуйовані до польового госпіталю, де їм надають невідкладну медичну допомогу.

Начальник медичного польового госпіталю переконаний: такий обмін досвідом з американськими колегами є корисним і допоможе врятувати не одне життя військовослужбовця.

«Це є  не просто корисним, це є надзвичайно корисним, тому що американські колеги приїхали до нас з найсучаснішими технологіями. Але, крім того, що ці технології є найсучаснішими, вони є відпрацьованими, і це те, що зараз в світі є стандартом. З точки зору доказової медицини це безпечні та ефективні методи», - каже начальник військового польового госпіталю Анатолій Спіца.

Американські військові розповідають:  США використовую таку систему надання першої медичної допомоги вже більше десяти років.

«Цей польовий госпіталь має дуже багато можливостей. Це система польового госпіталю, яку Сполучені Штати Америки використовують впродовж останніх десяти років в таких місцях, як Афганістан. Вона довела, що може рятувати життя, і справа не тільки обладнанні, а також і в рівні підготовки персоналу, який працює в цьому госпіталі. За ці два тижні наша команда помітила, що українці, які працюють в цьому шпиталі, дуже вмотивовані і працюють наполегливо. І тому ми думаємо, що ефект від їх роботи буде дуже серйозним», - каже підполковник Майк Картсел.

Військові медики, які бували на передовій, впевнені: після таких навчань медперсонал готовий надавати якісну першу допомогу в бойових умовах.

«Особовий склад, який пройшов навчання, готовий повністю. Це було відмічено і з американської сторони. Також ми проводимо постійні контрольні навчання, під час яких ми визначили особовий склад, який вже повністю готовий і здатний працювати на цій апаратурі», - каже старший офіцер військово-медичної служби командування ВДВ Віталій Череватов.

Американські інструктори високо оцінюють рівень підготовки українських військових медиків та розповідають: якщо поранений солдат потрапляє до такого польового госпіталю, то його шанси вижити дорівнюють 97 відсоткам.

«Я вважаю, що ваші медики дуже високі професіонали. Я переконалася в тому, що вони дуже швидко навчилися, і це все нове обладнання. І не тільки як ставити ці намети, там теж потрібно багато чого знати. Тобто, молодці. Дуже швидко всьому навчилися. Це стандартне обладнання для такого експедиційного госпіталю, і воно зберігає життя. Тобто, тому, коли американські солдати йдуть під кулі, вони знають, що, якщо їх поранять і вони живими дійдуть до цієї лікарні, то у них 97 відсотків шанс, що вони виживуть, тому вони впевнені у своїх медиках», - каже капітан Олена Емспаркер.

Українські військовослужбовці кажуть: вже найближчим часом передаватимуть набутий досвід колегам, і закликають інших лікарів не ухилятись від несення військової служби.

«Зараз достатньо лікарів, але з часом, так як я побув у зоні і знаю всю специфіку і структуру надання медичної допомоги, з часом постане питання демобілізації, і лікарів не вистачає. Їх не вистачає навіть на навчальному центрі, який готує лікарів для Збройних Сил України. Якщо будемо ховатись - будуть проблеми. Колеги, будь ласка, не ухиляйтеся на даний момент від того, щоб допомогти нашій державі», - каже начальник штабу госпіталю, капітан медичної служби Володимир Прокопенко.

Вже через місяць новий військовий польовий госпіталь буде переданий у зону проведення АТО.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі