Чи варто передавати Житомирський обласний центр крові у приватні руки інвестору, який готовий вкласти близько 40 млн грн у розвиток установи, обговорювали на сесії Житомирської облради 10 вересня.
Під час свого виступу начальник управління охорони здоров’я Житомирської ОДА Олександр Торбас зазначив, що, перш ніж ухвалювати таке рішення, варто досконало вивчити питання.
«Я не говорю, що я такий противник приватного партнерства з державним, але дійсно ці питання треба вивчити. Тому відбулася комісія, яка доручила вивчити це питання, на наступному тижні ми формуємо команду, яка виїде в Суми, де такий проект працює в центрі крові з приватними структурами, а після того ми у п'ятницю проведемо позачергову колегію управління охорони здоров'я, де буде винесене лише одне питання, як бути нам із центром крові. Сьогодні в державі війна. Сьогодні в державі теракти. Сьогодні ми не можемо кров віддати приватному партнеру, у якого ми потім будемо купувати для лікувальних установ. Ми сьогодні усі залежні від тієї ситуації, яка відбувається за вікном. Сьогодні у кожному лікувальному закладі є запаси компонентів крові і кровозамінники. Якщо ми передамо це інвестору, інвестор сьогодні дасть нам одну ціну, завтра може поставити другу ціну, післязавтра в 10 разів збільшить. І що, ми тоді залишимо людей без крові? Щоб ви розуміли, це стратегічний об'єкт, стратегічний запас держави, це безпека держави, тому я цей документ не завізував. Може, десь у когось воно викликало якесь незадоволення», - зазначив Олександр Торбас.
На думку заступника голови Житомирської обласної ради Руслана Годованого, наразі це питання політизоване, тож до нього потрібно повернутися після виборів. Натомість він зазначив, що Обласний центр крові потребує суттєвого вдосконалення.
«По центру крові питання політичне і надумане. Але не потрібно сьогодні на цьому робити піар. Сьогодні питання зняте, але відповідальність за роботу комунальних закладів охорони здоров'я, соцзахисту лежить і на керівництві області, і на депутатах. Тому, Олександре Михайловичу, крім того, щоб визначити, що треба дійсно розвивати центр крові, ви разом з керівництвом маєте написати програму розвитку. Давайте говорити відверто, сьогодні розхідних матеріалів, необхідних для компонентів крові, всіх нема, і люди фізично виймають гроші і платять. Ця проблема існує. Дійсно, коли приходиш здавати кров, замість того, щоб проводити аналіз на сучасному апараті вартістю більше мільйона гривень, він стоїть в кутку, і ми замість 20 аналізів робимо 4. Сьогодні, можливо, нема сприйняття інвестора, це питання кожного, але відсутність нормального функціонування центру крові також існує. Тому я хотів би зняти це питання політичне, навіть до виборів його розглядати не потрібно, щоб не робити комусь лишній піар. Я знаю, скільки кому вчора заносили, що просили написати і яких активістів вчора купляли. Олександре Михайловичу, давайте разом опрацюємо програму, щоб, якщо люди платять останні гроші на хіміотерапію, не платили ці останні гроші на компоненти крові. Я це можу сказати не тому, що я займаюся онкохворими дітьми, а тому що, на жаль, нашу сім'ю торкнулося це питання, і ми дійсно за все платили, і за донорів також», - зазначив Руслан Годований.