12 вересня у м. Києві відбулася Конференція Всеукраїнської Чорнобильської Народної Партії «За добробут та соціальний захист народу» (далі – ВЧНП). Делегати заходу, як того вимагає ст. 36 Закону України «Про місцеві вибори», одноголосно ухвалили рішення про участь своєї партії у виборах депутатів органів місцевого самоврядування (далі – ОМС) усіх рівнів, сільських, селищних, міських голів та старост 25 жовтня 2015 року.
У зв’язку з хворобою участь у роботі найвищого керівного органу ВЧНП не зміг взяти голова партії, директор Чорнобильської АЕС у 1987-1992 роках Михайло Уманець.
Головуючий на Конференції керівник зміни четвертого енергоблоку ЧАЕС, яка першою вийшла на роботу після трагічного вибуху на станції 26 квітня 1986 року, Голова Головного Секретаріату партії Микола Ісаєв у своєму виступі наголосив: «Брати участь у цій виборчій кампанії мусимо хоч би через те, щоб не дозволити олігархам приватизувати ще й органи місцевого самоврядування».
Уже мало хто сумнівається, що саме цю мету доморощені мультимільйонери переслідують скороченням, у недалекому майбутньому, загальної кількості ОМС, представників народу у них; підвищенням похідного бар’єру для партій; введенням грошової застави, яка у великих територіально-адміністративних одиницях складатиме не підйомні для простих людей десятки і сотні тисяч гривень.
Житомирщину на столичному заході представляли Володимир Момот, Василь Стах, Микола Байба та Олександр Галяс. Першого, як представника одного з найактивніших регіонів у відстоюванні законних прав ліквідаторів та потерпілих від Чорнобильської катастрофи було обрано до Президії Конференції. А ще тривалими масовими оплесками зустріли однопартійці виступ Василя Стаха про результати роботи фракції ВЧНП у Житомирській обласній раді:
- зусилля щодо недопущення перегляду статусу потерпілих від аварії на ЧАЕС населених пунктів у 2013 через безпідставність такого кроку;
- купівлю приватного магнітно-резонансного томографа (МРТ);
- відкриття стаціонарного відділення в обласній клінічній лікарні для лікування чорнобильців;
- збереження від "прихватизації" обласного стоматологічного об'єднання та від знищення реорганізацією освітньої перлини Житомирщини - педагогічного ліцею Житомирської обласної ради;
- увіковічення пам’яті героїв, які врятували світ у протистоянні з невидимим підступним ворогом – смертоносним чорнобильським атомом;
- виділення коштів з обласного бюджету на лікування онкохворих, учасників АТО, оздоровлення дітей, проведення ремонту в Обласному госпіталі для ветеранів війни тощо.
Уповноваживши Голову Головного Секретаріату ВЧНП Миколу Ісаєва погоджувати своїм підписом рішення зборів (конференцій) місцевих структурних підрозділів партії та здійснювати інші дії щодо участі Всеукраїнської Чорнобильської Народної Партії «За добробут та соціальний захист народу» у поточному виборчому процесі, учасники заходу адресували Верховній Раді, Кабінету Міністрів та Президенту України дві резолюції:
- «Про мир в Україні» (щодо безумовного дотримання комплексу заходів по встановленню миру, відновленню територіальної цілісності та правопорядку в Україні);
- «Про забезпечення неухильного виконання чорнобильського закону» (відновлення у незаконний спосіб скасованих в кінці минулого року пільг та компенсацій, проведення нарахування та виплат у відповідності із Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» зарплат і пенсій тощо).
Прес-служба Житомирської обласної організації ВЧНП