Тридцятеро десантників 90-го окремого аеромобільного батальйону 81-ї бригати проходять курс підвищення кваліфікації саперів-підривників.
Боєць з позивним «Тигр» більше року служить за контрактом. Він упевнений, такі знання життєво необхідні на передовій.
«Кожна міна має свої характеристики, вона призначена для знищення техніки, знищення піхоти. Це потрібно знати кожному бійцю, тому що всі повинні заміняти один одного. Тобто, якщо десь ходять розвідники, вони повинні знати і розвідувальні дії, і саперську справу повинні знати і, як правильно коректувати вогонь і багато чого іншого», – каже боєць з позивним «Тигр».
Бійці мають завдання: встановити керовані міни, аби спинити наступ умовного противника. Вони уміють і замінувати ділянку і знешкодити міну.
«Розміновувати важче, звичайно, тому що я знаю, що це робота, я знаю, як воно є. А коли це робив хтось, там може завжди бути якийсь сюрприз і не дуже приємний. Ми працюємо з вибуховими речовинами, а знаєте, як кажуть, сапер має право на дві помилки, а першу ми вже зробили – ми стали саперами», – говорить військовослужбовець з позивним «Борода».
Техніка безпеки тут на першому місці, адже навчаються бійці, працюючи зі справжньою вибухівкою.
«Тут більше практики, отримуєш інформації. Тим більше сам починаєш все це робити, своїми руками. У навчальному закладі робили тільки з навчальним матеріалом. Тут доводиться працювати з дійсно бойовими приладдям. Міни не навчальні, запали не навчальні, детонатори не навчальні. Так що ризик великий, але і ефективність занять, звичайно, залишається», – каже військовослужбовець 90-го батальйону 81 десантно-штурмової бригади Олександр Горбач.
Після інтенсивного теоретичного курсу бійці добре розуміються на характеристиках мін і гранат. Одне із завдань - ідентифікувати вибухівку, зібравши залишки після вибуху. Навчають бійців досвідчені інструктори. Вони переконані, що досвід, здобутий бійцями під час навчання, допоможе врятувати не одне життя як військовим, так і цивільним.
«Це досить важливо, тому що в даний момент там дуже багато підривів, зокрема саме на цих мінах. Потрібно, щоб вони знали, що це за міни, яку вони небезпеку являють собою і вміли їх знешкодити, знати, яку загрозу вони несуть», - розповідає інструктор з навчання саперів благодійного фонду «Повернись живим» Олексій Латишев.
Двотижневий курс вже на стадії завершення, інструктори задоволені рівнем підготовки бійців і обіцяють й надалі влаштовувати такі навчання для військовослужбовців.