24 листопада Верховна Рада прийняла закон про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації.
За прийняття закону проголосували 260 народних депутатів, проти – 1, утрималися – 11, не голосували – 73.
Всі шість нардепів-мажоритарників від Житомирської області голосували «за».
Результати голосування оприлюднені на сайті верховної Ради: фракція Блок Петра Порошенка – «за»104, «проти» 1, утримався 1, не голосували 13; фракція «Народний фронт» - «за» 64, «проти» 0, утрималися 0, не голосували 6; фракція Опозиційного блоку – «за» 0, «проти» 0, утрималися 8, не голосували 27;фракція Об’єднання «Сапомоміч» - «за» 19, «проти» 0, утрималися 0, не голосував 1; фракція Радикальної партії Олега Ляшка – «за» 12, «проти» 0, утрималися 0, не голосували 2; фракція ВО «Батьківщина» - «за» 13, «проти» 0, утрималися 0, не голосували 0; депутатська група «Відродження» - «за» 9, «проти» 0, утрималися 0, не голосували 10; депутатська група «Воля народу» - «за» 14, «проти» 0, утрималися 0, не голосували 3; позафракційні – «за» 25, «проти» 0, утрималися 2, не голосували 11.
Автором закону є народні депутати Микола Томенко та Олександлр Абудллін. Закон визначає способи реформування друкованих засобів масової інформації та редакцій.
«Реформування друкованих засобів масової інформації та редакцій здійснюється у два етапи: перший – протягом одного року з дня набрання чинності цим Законом та другий – протягом наступних двох років. На першому етапі здійснюється реформування друкованих засобів масової інформації та редакцій згідно з переліком, що затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері телебачення і радіомовлення, в інформаційній та видавничій сферах, організовується підвищення кваліфікації працівників таких редакцій, а також складається Зведений список об’єктів реформування. На другому етапі здійснюється реформування друкованих засобів масової інформації та редакцій, які не реформовані на першому етапі», - зазначено у законопроекті, опублікованому на сайті Верховної Ради.
За інформацією Житомирської облдержадміністрації, в області налічується 26 комунальних газет.
«На сучасній медіа-карті комунальних ЗМІ України Житомирська область займає особливе місце. Аналіз показує, що місцева комунальна преса отримує найменшу дотацію з бюджетів – менше 3% від сукупного валового доходу редакцій. Крім того, варто відзначити, що минулий рік 23 з 26 комунальних газет завершили без збитків. Сукупний прибуток більш, ніж удвічі перевищив суму бюджетних дотацій», - повідомляв сайт ОДА в серпні 2015 року.