25 грудня на позачерговому засіданні виконавчого комітету міської ради затвердили проєкт рішення про основні завдання цивільного захисту Житомирської міської територіальної громади на 2025 рік.
«Завдання розроблені на підставі керівних документів, оскільки держава делегувала нам виконання рішень в цивільному захисті, то відповідно, виходячи з реальних обставин, держава розробляє пріоритетні заходи, які надає нам для організації виконання. Якщо говорити про структуру, то проєкт рішення містить три додатки, відповідно за напрями це: основні завдання, план заходів, які будуть планово розглядатися й проводитися на території міста та підготовка населення. Це три компоненти, які складають головну тему безпекового мирного населення», – сказав начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Микола Дідківський.
В коментарях журналістам Житомир.info Микола Дідківський розповів детальніше про основні завдання цивільного захисту на наступний рік.
«Головним завданням, яке стоїть на сьогодні, враховуючи вимоги сьогодення, ті обставини, які склалися не тільки у Житомирі, а й в державі, законодавчий та основний орган державний, який визначає стратегію завдань на наступний рік, ми звичайно дотримуємося цієї стратегії й бачимо головне завдання для нашої громади, органів – це створити максимальну безпеку для місцевих жителів шляхом своєчасного попередження населення, відповідного реагування служб, шляхом забезпечення доступу до укриттів й шляхом швидкого та оперативного, у разі виникнення надзвичайної ситуації у військовий час, усунення наслідків. В порівняні з минулим роком є певні зміни, вони стосуються того, що маємо деякі зміни у законодавстві, маємо певний досвід використання наших служб та маємо більш конкретний прогноз обставин, які можуть складатися на території Житомира, у випадку виникнення тих чи інших надзвичайних ситуацій. Якщо говорити про перспективу й про те, як готуватися до реагування, то є таке поняття, як ймовірність виникнення надзвичайних ситуацій. На сьогодні надзвичайно високий ризик, тих надзвичайних ситуацій, які пов'язані з військовою агресією, проводяться заняття відповідних фахівців, які готуються належним чином реагувати на те, щоб забезпечити безпеку наших громадян», – пояснює начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення.
Станом на грудень 2024 року у Житомирської міській територіальній громаді працює вісім спеціалізованих служб цивільного захисту, вони продовжать свою роботу й у 2025 році та діятимуть у разі виникнення надзвичайних ситуацій.
«Служби мають специфіку своєї діяльності, це ті завдання, які неможливо виконати пересічним підприємствам, установам та організаціям. Як правило, ті завдання, які визначені для спеціалізованих служб, прив'язані до їхньої основної діяльності. Порядок дій служб організовується наступним чином: у разі фіксації обставин, які передують виникненню надзвичайних ситуацій, або за фактом її виникнення, збирається міська комісія ТЕБ та НС, яка визначає першочергові заходи, для того, щоб ліквідувати наслідки. Наразі цим службам ставиться відповідне завдання, попередньо оцінивши ситуацію, яка може скластися, і служби приступають до їх виконання», – розповідає Микола Дідківський.
Нагадаємо, 11 вересня 2024 року під час позачергового засідання міськвиконкому розповіли як працюватимуть «Пункти незламності» у Житомирі в разі надзвичайних ситуацій.
Як повідомляв Житомир.info, на території Житомирської громади є 828 захисних споруд, з них 88 сховищ і 4 протирадіаційні укриття.