«Обличчя війни» – з такою назвою у Житомирі відкривається фотовиставка, присвячена подіям на сході України.
Фотографи з різних міст України, які побували на Донбасі, надіслали свої роботи, щоб розповісти всьому світу про те, що насправді відбувається у зоні АТО. На фотороботах відображені різні епізоди трагічних подій останнього року: загони бойовиків і мітинги патріотів, обличчя дітей, які потрапили під обстріл, та обличчя військових, які щойно вийшли з бою, обличчя волонтерів і журналістів на передній лінії фронту.
Провідний науковий співробітник наукового центру Житомирського військового інституту ім. С. Корольова підполковник Іван Канкін, який виступив організатором фотовиставки дав інтерв’ю Житомир.info у якому розповів за яких обставин з’явилась ідея створити фотовиставку та про свою роботу в Краматорську.
Ви відкриваєте фотовиставку присвячену подіям на сході України. Розкажіть будь ласка про неї.
Ну, по-перше хочу відмітити, що представники Житомирського військового інституту з самого початку проведення АТО виконували завдання в Донецькій та Луганській областях. До цього часу включно. Всі ці завдання виконуються комплексно трьома групами: перша – це група високотехнологічної підтримки керівництва штаба АТО, яка знаходиться на сході країни постійно працює там; друга група – це на місці постійної дислокації організовано чергування постійне з метою надання інформації керівним органам, як міністерства оборони, так і іншим силовим структурам, і ще третій – це мобільний компонент. Це група, яка виїжджає в зону АТО за вимогою керівництва Збройних сил України і виконує специфічні завдання. Основні напрямки роботи – це використання безпілотних засобів високотехнологічних, методика їх ефективного використання, це радіоелектронна розвідка, радіо-електронна боротьба і ще дуже важливе питання – це безпосередня інформаційна робота з місцевим населенням регіону. Саме фотовиставка і є одним із напрямків роботи, роботи з населенням України в цілому. Ідея зробити цю фотовиставку з’явилась в лютому 2015 року коли до нас потрапили фотографії дітей з бомбосховищ з Попасної. Волонтери, які привозили туди допомогу прислали нам фотографії. Ми побачили обличчя дитини – погляд не передати. І з’явилась отоді ідея показати всьому світу, що відбувається у нас на сході країни. Що це війна, і хто у цій війні гине. У серпні місяці ми зробили цю фотовиставку, а зараз привезли її в Житомир. Далі після Житомира ми плануємо відвідати усі великі міста України. Вже навіть є домовленість, щоб її показали в Європі.
Чому обрали назву «Обличчя війни»?
Обрали таку назву, тому що дійсно потрібно усьому світу показати наскільки страшно коли в країні відбувається війна, коли гинуть люди похилого віку, знайомі і незнайомі люди, діти. Коли волонтери приїжджали з прифронтових населених пунктів, вони розповідали, що діти дивились на них, як на людей з іншої планети. Вони там оперують такими словами як «обстріл», «Град», «Смерч», «бомбосховища». І це дуже страшно. Для того, щоб показати всім наскільки війна страшна, щоб показати людям, що усі свої зусилля потрібно зосередити на тому, щоб настав мир в нашій країні саме і з’явилась ідея назвати виставку «Обличчя війни».