Про реформування органів прокуратури і створення місцевих прокуратур у Житомирській області під час брифінгу 11 грудня розповів начальник відділу роботи з кадрами прокуратури області Олександр Башинський.
«На даний час у нас в області існує 23 міські, районні, міжрайонні прокуратури. Замість них буде створено 5 місцевих прокуратур, юрисдикція яких буде розповсюджуватись на ряд адміністративно-територіальних одиниць і ці прокуратури почнуть свою роботу 15 грудня 2015 року. Зокрема, буде створена Бердичівська місцева прокуратура, юрисдикція якої буде поширена на Андрушівський район, місто Бердичів, Бердичівський район, Любарський, Ружинський та Чуднівський райони. Житомирська місцева прокуратура (м. Житомир, Житомирський район), Коростенська місцева прокуратура (м. Коростень, Коростенський район, Лугинський район, Народицький, Овруцький,Олевський райони), Коростишівська місцева прокуратура (Брусилівський, Володарсько-Волинський, Коростишівський, Малинський, Радомишльський, Попільнянський та Черняхівський райони) і Новоград-Волинська місцева прокуратура - це Баранівський, Романівський, Ємільчинський район, місто Новоград-Волинський, Новоград-Волинський район, а також Червоноармійський район).
Враховуючи, що юрисдикція місцевої прокуратури буде розповсюджуватися на дуже велику територію, от на приклад візьмемо Коростишівську місцеву прокуратуру, яка по суті включатиме сім районів, ми бачимо відстані від Коростишева до Брусилова, чи від Коростишева до Володарсько-Волинського району, які складають 60-70 кілометрів, тому було прийняте рішення залишити на територіях, на яких працювали старі прокурори, певну кількість нових прокуратур. Це зроблено винятково для того, аби забезпечити зручність громадянам, які проживають у цих населених пунктах і мають право звернутися прокуратури за захистом своїх прав», - розповів Олександр Башинський.
У всіх цих новостворених прокуратурах передбачене введення чотирьох керівних посад: керівник прокуратури, його перший заступник та два заступника.
«Вперше в історії прокуратури України проведено відкритий конкурс на заняття керівних посад у місцевих прокуратурах. До участі у цьому конкурсі допускалися як діючі працівники прокуратури, так і зовнішні кандидати. У нас в області до участі в конкурсі подали заяви 130 чоловік. 70 чоловік – це працівники прокуратури, 60 зовнішніх кандидатів. Конкурс складався з чотирьох етапів: професійне тестування, тестування на загальні здібності, психологічне тестування і співбесіда з конкурсною комісією. Протягом усіх цих чотирьох етапів було забезпечено повну його відкритість, прозорість», - каже Олександр Башинський.
Всі етапи транслювалися в режимі онлайн, а на сайті генеральної прокуратури створено відповідну сторінку, де розміщені і результати конкурсу, і рейтингові списки та решта документів.
«Про повну прозорість цієї конкурсної процедури може свідчити також і той факт, що практично половина діючих керівників, які є у нас на даний час в прокуратурі області, за результатами конкурсу не попали до найкращих і на даний час не можуть претендувати на заняття керівних посад в новостворених прокуратурах, а лише на заняття посад рядових працівників», - зазначив Олександр Башинський
Керівники прокуратур будуть призначені 14 грудня і вже наступного дня почнуть роботу новостворені місцеві прокуратури.