Наскільки результативним видався 2016 рік для Радикальної партії Олега Ляшка на Житомирщині та що команда планує втілювати у майбутньому.
Про це 21 грудня у Житомирі, під час звітної прес-конференції, розповіли представники територіальної організації Радикальної партії.
Участь у прес-конференції брали перший заступник голови Житомирської обласної ради, депутат від Радикальної партії Олега Ляшка в облраді Сергій Крамаренко, голова фракції Радикальної партії Олега Ляшка у Житомирській обласній раді, депутат Ігор Романський і голова фракції Радикальної партії Олега Ляшка у Житомирській міськраді, голова Житомирської міської організації Радикальної партії Олега Ляшка, депутат Олександр Ракович.
«За сприяння депутатського корпусу, активістів і членів нашої партії цього року у 23 школах і садочках Житомирської області було здійснено капітальний і поточний ремонти. Силами обласної організації Радикальної партії Олега Ляшка в 17 населених пунктах були встановлені дитячі ігрові майданчики. У 26 містах і селищах були здійсненні заходи по благоустрою. На 30 об’єктах були проведені заходи з енергозбереження, які дозволять економити тепло та енергію в наших громадах. У 43 об’єктах ми надавали допомогу щодо створення комп’ютерних класів, надання підручників і спортивного інвентарю для шкіл та іграшок для садочків. До того ж, за сприяння нашої команди були проведені роботи у шести об’єктах медичного спрямування – це ФАПи та амбулаторії. Наша команда багато уваги приділяє розвитку саме сільських територій. Також у 2016 році наша команда вирішила питання щодо функціонування дев’яти інфраструктурних об’єктів – передусім, це каналізаційні колектори, свердловини водозабезпечення, водонапірні вежі. До шести сільських рад ми направили оргтехніку та інвентар, аби поліпшити їхню роботу. Ви знаєте, за кожною цією цифрою – конкретні люди, які чекали на допомогу. Безумовно, команда має набагато більше планів та амбіцій. Але це – те, що ми зробили лише за один рік, те, про що можемо прозвітувати і показати на реальних прикладах», – сказав на початку прес-конференції Сергій Крамаренко.
Із наступного року обласна команда Радикальної партії збирається жорстко контролювати закупівлі, що здійснюються за кошти громади.
«За нашими оцінками, при запровадженні цього механізму області вдасться заощадити від 40 до 60 млн грн. Тому наша фракція виступає також і за збереження системи Prozorro», – пояснив він.
Окремо Крамаренко зупинився на проблемі стосовно випалювання деревного вугілля на Житомирщині. З його слів, від експорту цієї продукції область щорічно отримує близько $42 млн.
«Завдання нашої команди разом із владою та опозицією – випрацювати чіткий і зрозумілий механізм, аби зберегти цю галузь. При цьому треба впорядкувати її, розмістивши підприємства за межами населених пунктів, щоб вони не створювали дискомфорту громадянам. Треба легалізувати постачання та експорт сировини. За рахунок цього та легалізації робочих місць у цій галузі ми зможемо додатково отримувати 12 мільйонів», – уточнив депутат.
У Житомирській обласній раді Радикальну партію Олега Ляшка представляють шестеро депутатів. Як пояснив Ігор Романський, їхній пріоритет – опіка над соціально незахищеними верствами населення. Значної уваги народні обранці від Радикальної партії також надають питанням охорони здоров’я та освіти.
«Цього року ми отримували багато звернень із геріатричних центрів і пансіонатів. Особисто до мене звернулися з геріатричного центру, ціна вирішення питання становила близько 1 млн грн. Але найнагальнішими питаннями були відновлення артезіанської свердловини та ремонт її гідравлічне очищення. Взялися командою, добилися виділення коштів – зараз 185 пенсіонерів і соціально незахищених людей п’ють чисту воду. Також приділяємо багато уваги школам, дитячим садочкам, медичним закладам. У районах кожна амбулаторія має підтримку від нашого депутата. Ми спрямовуємо кошти на медичне обкладання, яке є енергозберігаючим і багатофункціональним. Здійснюючи моніторинг, бачимо, що представників команди Радикальної партії скрізь раді бачити, наших депутатів знають на ім’я, а в інтернатах і дитячих садочках завжди тепло зустрічають», – сказав Романський.
Зі свого боку Олександр Ракович акцентував на тому, що у Житомирській міській раді команда Радикальної партії представлена, передусім, молодими депутатами. Проте, підкреслив він, їхня франція є чи не найактивнішою у мерії.
«Ми були єдиною фракцією у міській раді, яка в повному складі брала участь у роботі сесії 21 грудня. Цим ми знову довели, що налаштовані працювати на благо міста, бо нам не байдужі проблеми житомирян. Ми цінуємо кожну бюджетну копійку, виступаючи за ефективне використання грошей наших громад і компаній, які працюють у нас. Тому на сесії ми порушували питання ефективного використання коштів протягом 2016 року та висловилися щодо освоєння їх у 2017 році. Дійсно, у міській раді наша команда Радикальної партії – доволі молода. Але я вважаю, що вона активна і працює, мабуть, найефективніше: ми небайдужі не тільки до людей похилого віку, яких підтримуємо, а й працюємо з молоддю. Зокрема у нашій команді є голова профкому одного з житомирських університетів. Він розробляє багато програм, що працювали цього року і, надіюсь, у наступному році їх буде більше», – зазначив Ракович.
Серед пріоритетів на 2017 рік фракція Радикальної партії у Житомирській міськраді обрала розвиток медицини міста та вжиття заходів щодо наповнення доходної частини бюджету.
«Основна наша задача – це зробити так, щоб був проведений капітальний ремонт приміщення Центральної міської лікарні, зокрема інфекційного відділення. Знаємо, що існує відповідний проект 2012 року. А також сприятимемо ремонту в урологічному відділенні цієї ж лікарні. По-друге, ми будемо добиватися проведення експертизи по ремонту ДНЗ №32 по вулиці Якубовського. Дійсно, два роки тому вкладено 2 млн грн, але є багато проектних помилок: дах тече, встановлені газові котли, що на сьогодні є невиправданим. Між тим, наша фракція дбає про наповнення доходної частини бюджету міста, чим ми відрізняємося від інших фракцій у міській раді. Тому ми ініціювали ряд проектів у цьому напрямку. Це, наприклад, створення соціальних ринків для міських підприємств, які продаватимуть продукцію за нижчими цінами та заразом наповнюватимуть бюджет. Також у наступному році ми ініціюємо звернення щодо перевірки «Зеленбуду», де зберігають старе асфальтне покриття та бордюри. За нашою інформацією, знятий асфальт продають. Тому ми добиватимемось, аби його перероблювати і використовувати повторно під час робіт із асфальтування, так само бордюри можна перероблювати на бруківку» – наголосив Ракович.
Міська команда Радикальної партії вимагає скасувати у 2017 році ліфтові картки для житомирян, котрі проживають на другому поверсі багатоповерхівок. Наразі ж вони змушені платити за послугу, якою не користуються.
Також серед запланованого – втілення ряду соціальних проектів. Одним із них є зведення спортивного майданчику для людей із обмеженими фізичними можливостями.
«Для нього ми вже знайшли місце – по вулиці Київській, за кінотеатром «Україна». Нам пообіцяли, що цей майданчик буде створено. У бюджет уже закладали кошти на проектно-кошторисну документацію», – пояснив депутат.
Фото прес-служби територіальної організації Радикальної партії