На цьому народний депутат України, голова Житомирської обласної організації Опозиційного блоку Юрій Павленко наголосив під час прес-конференції у Житомирі.
На його переконання, в той час, коли влада, сповнена оптимізму, рапортує про успіхи і досягнення, реформи і прогрес, прості люди говорять про інше. Минулий рік став для них часом матеріальних нестатків, гострих стресів і гірких розчарувань.
«Опитування населення показують: оцінка ситуації в країні протягом року неухильно погіршувалася. У листопаді 2015 року 20% опитаних громадян вважали, що ситуація в Україні розвивається «в однозначно правильному» або «скоріше правильному» напрямку. У листопаді 2016 року за даними Центру соціальних досліджень «СОФІЯ», цей показник склав 13%. Одночасно зросла кількість тих, хто вважає, що ситуація розвивається в неправильному напрямку.
У сприйнятті майбутнього домінують песимістичні очікування. Більшість опитаних, оцінюючи можливу ситуацію в країні через рік, характеризують її в тій чи іншій мірі негативно, і лише 36% – оптимістично», – розповів Юрій Павленко.
Погіршення оцінки ситуації в країні, на його переконання, пояснюється, в першу чергу, зубожінням населення, зниженням купівельної спроможності. Особливо гостро відчувається зневіра і невдоволення людей під час поїздок у регіони, під час спілкування у трудових колективах, прийомів громадян. Людей турбує не просто високі тарифи, людей лякає їх стрімке і непередбачуване зростання. Страх опинитися неплатоспроможним посилюється загрозою втратити житло через борги.
Саме ціни на споживчі товари, а також тарифи на послуги ЖКГ зайняли перші місця в рейтингу проблем, які найбільше турбують українських громадян. Символічно і те, що вперше соціально-економічні проблеми випередили за показником актуальності «війну на Донбасі». Іншими словами «боротьба за повсякденне виживання» стала для українців більш гострим питанням.
«Стрімке зубожіння населення і зростання невдоволення людей породили масштабну кризу довіри до влади. Переважна більшість українців переконані, що уряд в нинішніх умовах не зможе забезпечити соціальний захист пенсіонерам, безробітним, малозабезпеченим. За таких умов ідея позачергових парламентських і президентських виборів набирає все більшої популярності. Адже з цією владою люди не бачать майбутнього ні для своїх дітей, ні для своєї країни», – резюмував Юрій Павленко.
Участь у прес-конференції також взяли керівник фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ у обласній раді, заступник голови обласної організації Анатолій Мелашенко, перший заступник голови Андрій Дяченко та голова фракції у Житомирській міській раді, заступник голови обласної організації Наталія Леонченко.
Цього ж дня відбулась розширена Політрада Територіальної організації Опозиційного блоку в Житомирській області, яка прийняла заяву про продовження мирних акцій протесту «Справедливість і захист» на підтримку законопроектів, ініційованих Опозиційним блоком.
Політрада Територіальної організації Опозиційного блоку у Житомирській області рішуче засудила прийняття антисоціального Бюджету та ще раз озвучила вимоги партії, які підтримали десятки тисяч жителів області своїми підписами: зупинити грабіжницьке зростання цін та знизити тарифи; підвищити зарплати і пенсії; зупинити війну, відновити мир і порядок; відродити промисловість та забезпечити людей робочими місцями; провести реальну децентралізацію: передати фінанси й повноваження регіонам; зупинити розпродаж земель та припинити варварську вирубку лісів на експорт.
«І у наступному році ми будемо продовжувати збір підпис на підтримку законопроектів Опозиційного блоку. Ми будемо вимагати від влади почути власний народ. Інакше перевибори – і парламентські, і президентські, неминучі», – акцентував Юрій Павленко.
Прес-служба Житомирської обласної організації політичної партії «Опозиційний блок»